RUS: Armija sigurna, ali i Krasnodar za LŠ!

Krasnodar grabi ka Ligi šampiona, CSKA ne odustaje, gol Perendije...Do kraja sezone ostalo je još četiri kola, dakle još 12 bodova je u igri, a Armejci zaostaju za Bikovima četiri boda.

Fudbal 04.05.2015 | 21:20

Krasnodar krupnim koracima grabi ka kvalifikacijama za Ligu šampiona, CSKA iz Moskve ne odustaje i prati ga u stopu, dok je Milan Perendija praktično obezbedio Saransku opstanak u ruskoj Premijer ligi.

Klub iz Krasnodara lako je izašao na kraj sa Arsenalom u Tuli – 3:0. Bikovi su poveli golom Širokova u 38, potom je on asistrirao Arija u 55. za drugi gol, a onda je ovaj pomogao Labordi da se upiše u listu strelaca za drugi trijumf. Domaćin nije uspeo ni da postigne počasni gol pošto je Koritko tri minuta pre kraja promašio penal, tako da će do kraja voditi neizvesnu borbu za opstanak.

Da se ne opuste previše potrudio se CSKA. Armejci su preko Natčoa iz penala u 17, Milanova u 62. i Džagoeva u 63. minutu pobedili Ural, koji je u finišu ipak uspeo da postigne gol i časno napusti Moskvu – 3:1. Srpski reprezentativac Zoran Tošić nije igrao, niti se nalazio na klupi. Do kraja sezone ostalo je još četiri kola, dakle još 12 bodova je u igri, a CSKA zaostaje za Krasnodarom četiri boda.

Saransk je pobedio na gostovanju Ufu sa 2:1, a prvi gol postigao je srpski internacionalac Milan Perendija u 22. minutu.