ШПА: Малага ''пала'', Валенсија опет близу ЛШ!

Фудбалери Валенсије победили су Еибар са 3:1 у 35. колу шпанске Примере и задржали четврто место које води у квалификације за Лигу шампиона. Фудбалери Елчеа приредили су изненађење у Малаги, савладавши домаћина 2:1, у претпоследњем мечу 35. кола Примере.

Фудбал 04.05.2015 | 12:40

Валенсија је одиграла још једну одличну утакмицу, на време постизала поготке, а једино што су гости успели јесте да ублаже пораз у финишу.

После овог тријумфа ’Слепи мишеви’задржали су три бода предности у односу на петопласирану Севиљу, а за Атлетиком заостају четири.

С друге стране, Еибар је доживео четврти узастопни пораз и сада има само бод више од прве екипе која се налази у зони испадања.

Домаћи су на ’Местаљи’ повели у 25. минуту када је Гаја погодио усамљеног Отамендија на другој стативи, а штопер Валенсије се само поклонио.

На семафору је писало 2:0 у 56. минуту – Парехо је прихватио лопту и са ’капице’, уз много среће, затресао мрежу голмана Ирурета. Пако Алкасер је нешто касније погодио за 3:1, да би Аруабарена у финишу реализовао контру и поставио коначних 3:1.

У мечу одиграном нешто раније Гранада је са 2:1 славила у гостима Хетафеу, највише захваљујући двоструком стрелцу Ел Арабију. Једини погодак за домаће дело је Педра Леона.

И поред победе Гранада је остала претпоследња са 28 бодова, док је Хетафе 14. са 36.

Гости су до три велика бода стигли са играчем мање, јер су 20 минута пре краја остали без голмана Пжемислава Тирона, који је направио пенал.

Дуда је нажалост Андалужана погодио само стативу, а тријумф гостију је евроголом порврдио Марио Пашалић, минут пре краја.

Елче је у Андалузији повело преко Жонатаса у 29. минуту, да би у 71. минуту голман гостију Пжемислав Титон фаулирао ривала у свом казненом. Након неколико минута протеста гостију, пенал је извео Дуда, али је погодио десну стативу.

Гости то кажњавају у 89. минуту, Жонатас проналази Марија Пашалића који постиже фантастичан гол са ивице казненог простора.

У четвртом минуту надокнаде времена Хави Гвера је ублажио пораз Андалужана, јер је у 96. минуту резервни голман гостију Ерера одбрано сјајан шут Дуде.

Малага је пето коло у низу без победе, па је остала на седам бодова од позиције која води у Лигу Европе.

Елче је трећом победом у последња четири кола практично обезбедио опстанак, јер три кола пре краја има десет бодова више од зоне испадања.