ŠPA: Malaga ''pala'', Valensija opet blizu LŠ!

Fudbaleri Valensije pobedili su Eibar sa 3:1 u 35. kolu španske Primere i zadržali četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Fudbaleri Elčea priredili su iznenađenje u Malagi, savladavši domaćina 2:1, u pretposlednjem meču 35. kola Primere.

Fudbal 04.05.2015 | 12:40

Valensija je odigrala još jednu odličnu utakmicu, na vreme postizala pogotke, a jedino što su gosti uspeli jeste da ublaže poraz u finišu.

Posle ovog trijumfa ’Slepi miševi’zadržali su tri boda prednosti u odnosu na petoplasiranu Sevilju, a za Atletikom zaostaju četiri.

S druge strane, Eibar je doživeo četvrti uzastopni poraz i sada ima samo bod više od prve ekipe koja se nalazi u zoni ispadanja.

Domaći su na ’Mestalji’ poveli u 25. minutu kada je Gaja pogodio usamljenog Otamendija na drugoj stativi, a štoper Valensije se samo poklonio.

Na semaforu je pisalo 2:0 u 56. minutu – Pareho je prihvatio loptu i sa ’kapice’, uz mnogo sreće, zatresao mrežu golmana Irureta. Pako Alkaser je nešto kasnije pogodio za 3:1, da bi Aruabarena u finišu realizovao kontru i postavio konačnih 3:1.

U meču odigranom nešto ranije Granada je sa 2:1 slavila u gostima Hetafeu, najviše zahvaljujući dvostrukom strelcu El Arabiju. Jedini pogodak za domaće delo je Pedra Leona.

I pored pobede Granada je ostala pretposlednja sa 28 bodova, dok je Hetafe 14. sa 36.

Gosti su do tri velika boda stigli sa igračem manje, jer su 20 minuta pre kraja ostali bez golmana Pžemislava Tirona, koji je napravio penal.

Duda je nažalost Andalužana pogodio samo stativu, a trijumf gostiju je evrogolom porvrdio Mario Pašalić, minut pre kraja.

Elče je u Andaluziji povelo preko Žonatasa u 29. minutu, da bi u 71. minutu golman gostiju Pžemislav Titon faulirao rivala u svom kaznenom. Nakon nekoliko minuta protesta gostiju, penal je izveo Duda, ali je pogodio desnu stativu.

Gosti to kažnjavaju u 89. minutu, Žonatas pronalazi Marija Pašalića koji postiže fantastičan gol sa ivice kaznenog prostora.

U četvrtom minutu nadoknade vremena Havi Gvera je ublažio poraz Andalužana, jer je u 96. minutu rezervni golman gostiju Erera odbrano sjajan šut Dude.

Malaga je peto kolo u nizu bez pobede, pa je ostala na sedam bodova od pozicije koja vodi u Ligu Evrope.

Elče je trećom pobedom u poslednja četiri kola praktično obezbedio opstanak, jer tri kola pre kraja ima deset bodova više od zone ispadanja.