Серија А: Рома је опет на 2. мјесту!

У првом мечу недељног програма 34. кола Серије А Рома победила Ђенову на Олимпику 2:0. Лацио само 1:1 у Бергаму. Фиорентина сада у Лиги Европе.

Фудбал 03.05.2015 | 19:20

Римска "вучица" заузела је друго место после 34. кола, јер је након њене победе Лацио одиграо 1:1 у Бергаму.

Оно што је било до Роме - успешно је завршено!

Тим Рудија Гарсије победио је у недељном матинеу Ђенову 2:0 и на табели престигао највећег ривала Лацио. "Вучица" тренутно има 64 бода, док су "небескоплави" на трећем месту са 62.

Сејду Думбла је био стрелац водећег гола у 35. минуту. Резултат од 1:0 био је актуелан практично до само краја.

Ђенова је у трећем минуту судијске надокнаде пропустила прилику да изједначи, а онда је из контре примила и други гол. Најзаслужнији био је Алесандро Флоренци.

Ромин универзалац вукао је лопту од свог до противничког шеснаестерца, а онда је са 14-15 метара од гола, мало искоса са десне стране, закуцао у ближи угао.

Адем Љајић није добио прилику, утакмицу је преседео на клупи.

Ђенова није искорстила пораз Сампдорије, али јесте Фиорентина. Клуб из Фиренце је неуспехе Ђеновљана у 34. колу претворио у позицију која води у Лигу Европе.

Фиорентина је код куће била боља од Ћезене - 3:1.

Удинезе је у Верони победио 1:0 голом Антонија Ди Наталеа. Најбољем стрелцу "зебри" ово је био 206. погодак у Серији А, чиме је на вечној листи престигао Роберта Бађа. Следећи испред њега су Ђузепе Меаца и Хозе Алтафини са по 216 погодака.

Интер је на стадиону "Ђузепе Меаци" ремизирао са Кјевом - 0:0.