Serija A: Roma je opet na 2. mjestu!

U prvom meču nedeljnog programa 34. kola Serije A Roma pobedila Đenovu na Olimpiku 2:0. Lacio samo 1:1 u Bergamu. Fiorentina sada u Ligi Evrope.

Fudbal 03.05.2015 | 19:20

Rimska "vučica" zauzela je drugo mesto posle 34. kola, jer je nakon njene pobede Lacio odigrao 1:1 u Bergamu.

Ono što je bilo do Rome - uspešno je završeno!

Tim Rudija Garsije pobedio je u nedeljnom matineu Đenovu 2:0 i na tabeli prestigao najvećeg rivala Lacio. "Vučica" trenutno ima 64 boda, dok su "nebeskoplavi" na trećem mestu sa 62.

Sejdu Dumbla je bio strelac vodećeg gola u 35. minutu. Rezultat od 1:0 bio je aktuelan praktično do samo kraja.

Đenova je u trećem minutu sudijske nadoknade propustila priliku da izjednači, a onda je iz kontre primila i drugi gol. Najzaslužniji bio je Alesandro Florenci.

Romin univerzalac vukao je loptu od svog do protivničkog šesnaesterca, a onda je sa 14-15 metara od gola, malo iskosa sa desne strane, zakucao u bliži ugao.

Adem Ljajić nije dobio priliku, utakmicu je presedeo na klupi.

Đenova nije iskorstila poraz Sampdorije, ali jeste Fiorentina. Klub iz Firence je neuspehe Đenovljana u 34. kolu pretvorio u poziciju koja vodi u Ligu Evrope.

Fiorentina je kod kuće bila bolja od Ćezene - 3:1.

Udineze je u Veroni pobedio 1:0 golom Antonija Di Natalea. Najboljem strelcu "zebri" ovo je bio 206. pogodak u Seriji A, čime je na večnoj listi prestigao Roberta Bađa. Sledeći ispred njega su Đuzepe Meaca i Hoze Altafini sa po 216 pogodaka.

Inter je na stadionu "Đuzepe Meaci" remizirao sa Kjevom - 0:0.