ШПА: Уз ''осмицу'' Барсе, ''нула'' два Атлетика!

Фудбалери Барселоне декласирали су екипу Кордобе у гостима са 8:0 (2:0) у 35. колу шпанске Примере, док су без голова одиграли Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао.

Фудбал 02.05.2015 | 21:40

Поново је доминирао три Меси-Суарес-Нејмар са шест постигнутих голова.

Уругвајац је постигао три гола, Аргентинац два, а Бразилац један.

У листу стрелаца су се уписали још Ракитић и Пике. После првих 45 минута Барселона је водила са "само" 2:0, али се у наставку екипа Луиса Енрикеа разиграла и још шест пута затресла мрежу противника, за најубедљивији тријумф ове сезоне.

Барселона сада има пет бодова више у односу на Реал Мадрид који од 20 часова гостује Севиљи. Кордоба је везала трећи пораз и наредне сезоне ће наступати у Сегунди.

Барселона је доминирала од првог до последњег минута, имала је 27 шутева, до чега 11 у оквир гола. Гостујући фудбалери имали су 75 посто посета лопте и направили 676 тачних додавања.

Екипа Луиса Енрикеа је могла и раније до вођства, пропустивши неколико прилика. Први се у листу стрелаца уписао Ракитић. После лепог додавања Месија са леве стране, прихватио је лопту и шутирао испод пречке. У судијској надокнади првог полувремена Барса је дуплирала предност. Инијеста је био са лоптом ван казненог простора када је сјајно пронашао Суареса, који се поред беле тачке искрао одбрамебном фубдлаеру Кордобе и лопту спровео у мрежу.

Све је било решено на самом старту другог полувремена када је после центаршута Алвеса са десне стране главом био прецизан Меси за 3:0. Суарес се у листу стрелаца други пут уписао у 53. минуту. Још једном је Алвес центирао са десне стране, али се овога пута Уругвајац нашао на правом месту. За пети гол заслужни су Ракитић и Пике. Хрватски фудбалер извео је корнер у 65. минуту са десне стране, а Шпанац је без много муке затресао мрежу Кордобе. После комбиновања у казненом простору Кордобе и покушаја Суареса, лопти је најближи био Меси за шести гол своје екипе.

Ту није био крај, јер седми гол на мечу постиже Нејмар у 85. минуту са пенала, пошто је претходно био оборен у казненом простору. Коначан резултат поставио је Суарес. После ударца Шавија са дистанце који је одбио играч Кордобе, лопта је дошла до Уругвајца који је био сам и постигао погодак.