ŠPA: Uz ''osmicu'' Barse, ''nula'' dva Atletika!

Fudbaleri Barselone deklasirali su ekipu Kordobe u gostima sa 8:0 (2:0) u 35. kolu španske Primere, dok su bez golova odigrali Atletiko Madrid i Atletik Bilbao.

Fudbal 02.05.2015 | 21:40

Ponovo je dominirao tri Mesi-Suares-Nejmar sa šest postignutih golova.

Urugvajac je postigao tri gola, Argentinac dva, a Brazilac jedan.

U listu strelaca su se upisali još Rakitić i Pike. Posle prvih 45 minuta Barselona je vodila sa "samo" 2:0, ali se u nastavku ekipa Luisa Enrikea razigrala i još šest puta zatresla mrežu protivnika, za najubedljiviji trijumf ove sezone.

Barselona sada ima pet bodova više u odnosu na Real Madrid koji od 20 časova gostuje Sevilji. Kordoba je vezala treći poraz i naredne sezone će nastupati u Segundi.

Barselona je dominirala od prvog do poslednjeg minuta, imala je 27 šuteva, do čega 11 u okvir gola. Gostujući fudbaleri imali su 75 posto poseta lopte i napravili 676 tačnih dodavanja.

Ekipa Luisa Enrikea je mogla i ranije do vođstva, propustivši nekoliko prilika. Prvi se u listu strelaca upisao Rakitić. Posle lepog dodavanja Mesija sa leve strane, prihvatio je loptu i šutirao ispod prečke. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Barsa je duplirala prednost. Inijesta je bio sa loptom van kaznenog prostora kada je sjajno pronašao Suaresa, koji se pored bele tačke iskrao odbramebnom fubdlaeru Kordobe i loptu sproveo u mrežu.

Sve je bilo rešeno na samom startu drugog poluvremena kada je posle centaršuta Alvesa sa desne strane glavom bio precizan Mesi za 3:0. Suares se u listu strelaca drugi put upisao u 53. minutu. Još jednom je Alves centirao sa desne strane, ali se ovoga puta Urugvajac našao na pravom mestu. Za peti gol zaslužni su Rakitić i Pike. Hrvatski fudbaler izveo je korner u 65. minutu sa desne strane, a Španac je bez mnogo muke zatresao mrežu Kordobe. Posle kombinovanja u kaznenom prostoru Kordobe i pokušaja Suaresa, lopti je najbliži bio Mesi za šesti gol svoje ekipe.

Tu nije bio kraj, jer sedmi gol na meču postiže Nejmar u 85. minutu sa penala, pošto je prethodno bio oboren u kaznenom prostoru. Konačan rezultat postavio je Suares. Posle udarca Šavija sa distance koji je odbio igrač Kordobe, lopta je došla do Urugvajca koji je bio sam i postigao pogodak.