ПЛ: Пораз Светаца, Џерард донио побједу Ливерпулу!

Ливерпул је умало наставио са лошим партијама, али је капитен Стивен Џерард промашио пенал, а онда донео победу против КПР 2:1. Астон Вила је славила против Евертона са 3:2, док је Свонси против Стоука славио са 2:0, а Вест Хем против Барнлија 1:0, а Саутемптон је поражен од Сандерленда у гостима 2:1. Фудбалери Лестера успели су да остваре пету победу у шест последњих утакмица пошто су у 34. колу Премијер лиге били бољи од Њукасла са 3:0.

Фудбал 02.05.2015 | 19:00

Ливерпул је био на прагу још једног кикса у првенству, али све се изгладило више грешкама Квинс Парк Ренџерса, него добром партијом домаћег састава који је у 19. минуту повео. Ламберт је са ивице шеснаестерца проследио лопту на леву страну за Кутиња који је примио, лепо се наместио и гађао супротни угао за 1:0.

Опустила се домаћа чета, јер је помислила да су три бода већ у џепу, али се Фер потрудио у 73. минуту да се домаћа публика уплаши још једне лоше партије својих љубимаца. Офанзивац је сачекао корнер са десне стране који је извео Џои Бартон и са седам метара несметано послао лопту у мрежу пошто су дефанзивци противничког тима каснили.

Онуоха је прво скривио једанаестерац, а онда зарадио и други жути картон што је гостима доста отежало посао у фази одбране.

Само шест минута касније, Стивен Џерард је имао прилику да све врло брзо изглади са беле тачке, али му је Грин одбранио ударац бацивши се у десни угао. Капитен не би био капитен да не да све од себе до краја, па је у 87. минута искористио центаршут Кутиња и главом послао лопту иза леђа чувара мреже за победу Ливерпула.

Лазар Марковић је у игру ушао у 84. минуту уместо Глена Џонсона.

Сандерленд је у 21. минуту повео против Саутемптона после пенала који је извео Гомез, а ни 60 секунди није прошло од изједначења које је режирао Мане. У 46. минуту за гостујући тим ушао је Филип Ђуричић, а онда је Ворд-Праус због оштрог старта зарадио директан црвени картон, те је Гомез имао прилику да погоди још једном са беле тачке, што је он и учинио.

Пет победа у шест утакмица довело је Лестер до зоне спаса, макар за тренутак, док је управо ту шесту изгубио од будућег првака Челсија, тако да "лисице" више него сигурно најављују опстанак у Премијер лиги.

На ред је дошао Њукасл који на гостовању није успео да се сачува ни 60 секунди пошто је Улоа на асистенцију Абригтона у првом минуту успео да затресе мрежу Тима Крула. Албригртон је 16 минута касније био поново у улози асистента, овога пута Моргану који је погодио за 2:0.

Нервоза у табору "сврака" била је све већа, а у 48. минуту су гости и направили пенал, иако то многе судије у Енглеској не би свирале, док је при реализацији био сигуран Улоа који се уписао други пут у стрелце.

Штопер Њукасла Вилијамсон за седам минута је зарадио два жута картона, тако да гостујући колектив није могао ни да одговори до краја дуела, док је Дерил Јанмат у првом минуту надокнаде такође искључен, тако да је Лестер рутински стигао до нове победе.

Дакле, шест утакмица у Премијер лиги ове суботе, за сада, шест победа домаћина, пет пенала за домаће тимове, један за гостујуће, шест црвених картона гостујућим играчима и потпуно лудило у борби за опстанак!