PL: Poraz Svetaca, Džerard donio pobjedu Liverpulu!

Liverpul je umalo nastavio sa lošim partijama, ali je kapiten Stiven Džerard promašio penal, a onda doneo pobedu protiv KPR 2:1. Aston Vila je slavila protiv Evertona sa 3:2, dok je Svonsi protiv Stouka slavio sa 2:0, a Vest Hem protiv Barnlija 1:0, a Sautempton je poražen od Sanderlenda u gostima 2:1. Fudbaleri Lestera uspeli su da ostvare petu pobedu u šest poslednjih utakmica pošto su u 34. kolu Premijer lige bili bolji od Njukasla sa 3:0.

Fudbal 02.05.2015 | 19:00

Liverpul je bio na pragu još jednog kiksa u prvenstvu, ali sve se izgladilo više greškama Kvins Park Rendžersa, nego dobrom partijom domaćeg sastava koji je u 19. minutu poveo. Lambert je sa ivice šesnaesterca prosledio loptu na levu stranu za Kutinja koji je primio, lepo se namestio i gađao suprotni ugao za 1:0.

Opustila se domaća četa, jer je pomislila da su tri boda već u džepu, ali se Fer potrudio u 73. minutu da se domaća publika uplaši još jedne loše partije svojih ljubimaca. Ofanzivac je sačekao korner sa desne strane koji je izveo Džoi Barton i sa sedam metara nesmetano poslao loptu u mrežu pošto su defanzivci protivničkog tima kasnili.

Onuoha je prvo skrivio jedanaesterac, a onda zaradio i drugi žuti karton što je gostima dosta otežalo posao u fazi odbrane.

Samo šest minuta kasnije, Stiven Džerard je imao priliku da sve vrlo brzo izgladi sa bele tačke, ali mu je Grin odbranio udarac bacivši se u desni ugao. Kapiten ne bi bio kapiten da ne da sve od sebe do kraja, pa je u 87. minuta iskoristio centaršut Kutinja i glavom poslao loptu iza leđa čuvara mreže za pobedu Liverpula.

Lazar Marković je u igru ušao u 84. minutu umesto Glena Džonsona.

Sanderlend je u 21. minutu poveo protiv Sautemptona posle penala koji je izveo Gomez, a ni 60 sekundi nije prošlo od izjednačenja koje je režirao Mane. U 46. minutu za gostujući tim ušao je Filip Đuričić, a onda je Vord-Praus zbog oštrog starta zaradio direktan crveni karton, te je Gomez imao priliku da pogodi još jednom sa bele tačke, što je on i učinio.

Pet pobeda u šest utakmica dovelo je Lester do zone spasa, makar za trenutak, dok je upravo tu šestu izgubio od budućeg prvaka Čelsija, tako da "lisice" više nego sigurno najavljuju opstanak u Premijer ligi.

Na red je došao Njukasl koji na gostovanju nije uspeo da se sačuva ni 60 sekundi pošto je Uloa na asistenciju Abrigtona u prvom minutu uspeo da zatrese mrežu Tima Krula. Albrigrton je 16 minuta kasnije bio ponovo u ulozi asistenta, ovoga puta Morganu koji je pogodio za 2:0.

Nervoza u taboru "svraka" bila je sve veća, a u 48. minutu su gosti i napravili penal, iako to mnoge sudije u Engleskoj ne bi svirale, dok je pri realizaciji bio siguran Uloa koji se upisao drugi put u strelce.

Štoper Njukasla Vilijamson za sedam minuta je zaradio dva žuta kartona, tako da gostujući kolektiv nije mogao ni da odgovori do kraja duela, dok je Deril Janmat u prvom minutu nadoknade takođe isključen, tako da je Lester rutinski stigao do nove pobede.

Dakle, šest utakmica u Premijer ligi ove subote, za sada, šest pobeda domaćina, pet penala za domaće timove, jedan za gostujuće, šest crvenih kartona gostujućim igračima i potpuno ludilo u borbi za opstanak!