БЛ: Џаба Костићеви голови, Штутгарт ''у каналу''!

Српски репрезентативац Филип Костић постигао је гол против Шалкеа, али његов Штутгарт је остао у финишу утакмице без победе и три важна бода у борби за опстанак, што је искористио Падерборн да тријумфом на гостовању Фрајбургу побегне из зоне испадања.

Фудбал 02.05.2015 | 18:40

И Шалкеу и Штутгарту су из њиховог сусрета биле потребне победе, домаћину због изласка у Европу, гостима због опстанка, што је донело узбудљиву утакмицу, два преокрета и тријумф тима из Гелзенкирхена са 3:2.

Шалке је повео брзо првим голом Класа Јана Хунтелара још од новембра 2014. године, што је пореметило Штутгартове дефанзивне планове јер су гости били принуђени да јуре резултат. Њега су стигли преко Харника 13 минута касније, а Костић је прецизним шутем почетком другог полувремена довео госте у вођство.

Деловало је као да ће његови саиграчи однети читав плен, али је Хунтелар својим другим поготком у 78. минуту поново поравнао резултат после убачене лопте у петерац.

Није се Шалке Матије Настасића (одиграо цео меч) на томе зауставио, а три бода донео је Флориан Клејн аутоголом који је закуцао Штутгарт на дно лиге и врло лако може да кошта статуса прволигаша.

Очувању тог статуса знатно ближи је Падерборн после гостовања Фрајбургу нашег Стефана Митровића (остао на клупи), пошто је победио са 2:1.

Домаћин је први стигао до предности у финишу првог полувремена голом Нилса Петерсена, али је резервиста Руп са два гола, у 70. и 80. минуту, донео преокрет.

Волфзбург је имао два гола предности против Хановера и добру прилику да већ сада обезбеди себи место у Лиги шампиона следеће сезоне, али на крају је меч завршен са резултатом 2:2.

Бас Дост је прекинуо свој двомесечни голгетерски пост у 24. минуту, на асистенцију фантастичног Кевина де Брујнеа. Исти човек асистирао је Ивану Перишићу на истеку првих 45 минута, али Хановер, који се бори за опстанак, заиграо је знатно боље у другом полуивремену.

Два свежа играча ушли су у игру после паузе, Караман и Брианд, који је већ у 47. минуту успео да се упише у стрелце. Велики бод донео је Сане у 58. минуту.

У утакмици која би претходних сезона вероватно била дерби кола, а сада није имала готово никакав резултатски значај, Хофенхајм и Дортмунд поделили су бодове одигравши 1:1.

Кевин Воланд је донео предност домаћој екипи у 33 минуту, али практично већ у следећем нападу Матс Хумелс је искористио добар центаршут Мхитарјана из корнера и главом поставио коначан резултат.

Невен Суботић је одиграо читав меч, док је Милош Јојић, као и најчешће ове сезоне, остао на клупи и није улазио у игру.