BL: Džaba Kostićevi golovi, Štutgart ''u kanalu''!

Srpski reprezentativac Filip Kostić postigao je gol protiv Šalkea, ali njegov Štutgart je ostao u finišu utakmice bez pobede i tri važna boda u borbi za opstanak, što je iskoristio Paderborn da trijumfom na gostovanju Frajburgu pobegne iz zone ispadanja.

Fudbal 02.05.2015 | 18:40

I Šalkeu i Štutgartu su iz njihovog susreta bile potrebne pobede, domaćinu zbog izlaska u Evropu, gostima zbog opstanka, što je donelo uzbudljivu utakmicu, dva preokreta i trijumf tima iz Gelzenkirhena sa 3:2.

Šalke je poveo brzo prvim golom Klasa Jana Huntelara još od novembra 2014. godine, što je poremetilo Štutgartove defanzivne planove jer su gosti bili prinuđeni da jure rezultat. Njega su stigli preko Harnika 13 minuta kasnije, a Kostić je preciznim šutem početkom drugog poluvremena doveo goste u vođstvo.

Delovalo je kao da će njegovi saigrači odneti čitav plen, ali je Huntelar svojim drugim pogotkom u 78. minutu ponovo poravnao rezultat posle ubačene lopte u peterac.

Nije se Šalke Matije Nastasića (odigrao ceo meč) na tome zaustavio, a tri boda doneo je Florian Klejn autogolom koji je zakucao Štutgart na dno lige i vrlo lako može da košta statusa prvoligaša.

Očuvanju tog statusa znatno bliži je Paderborn posle gostovanja Frajburgu našeg Stefana Mitrovića (ostao na klupi), pošto je pobedio sa 2:1.

Domaćin je prvi stigao do prednosti u finišu prvog poluvremena golom Nilsa Petersena, ali je rezervista Rup sa dva gola, u 70. i 80. minutu, doneo preokret.

Volfzburg je imao dva gola prednosti protiv Hanovera i dobru priliku da već sada obezbedi sebi mesto u Ligi šampiona sledeće sezone, ali na kraju je meč završen sa rezultatom 2:2.

Bas Dost je prekinuo svoj dvomesečni golgeterski post u 24. minutu, na asistenciju fantastičnog Kevina de Brujnea. Isti čovek asistirao je Ivanu Perišiću na isteku prvih 45 minuta, ali Hanover, koji se bori za opstanak, zaigrao je znatno bolje u drugom poluivremenu.

Dva sveža igrača ušli su u igru posle pauze, Karaman i Briand, koji je već u 47. minutu uspeo da se upiše u strelce. Veliki bod doneo je Sane u 58. minutu.

U utakmici koja bi prethodnih sezona verovatno bila derbi kola, a sada nije imala gotovo nikakav rezultatski značaj, Hofenhajm i Dortmund podelili su bodove odigravši 1:1.

Kevin Voland je doneo prednost domaćoj ekipi u 33 minutu, ali praktično već u sledećem napadu Mats Humels je iskoristio dobar centaršut Mhitarjana iz kornera i glavom postavio konačan rezultat.

Neven Subotić je odigrao čitav meč, dok je Miloš Jojić, kao i najčešće ove sezone, ostao na klupi i nije ulazio u igru.