Јокан испустио титулу, Дерби највећи губитник посљедњег кола!

Вотфорд нашег Славише Јокановића на шокантан начин је остао без титуле у енглеском Чемпионшипу. Фудбалерима Дербија био је потребан само један бод у последњем колу како би се пласирао у плеј-оф Чемпионшипа, а за то су постојали сви услови, сходно томе да је у госте дошла екипа која у последњих осам утакмица није забележила победу... Ипак, "овнови" су остали тужни и шокирани у исто време.

Фудбал 02.05.2015 | 17:20

Вотфорду је у последњем колу требала победа за титулу, они су водили до 90. минута против Шефилд Венздеја, али нису славили.

Управо је у последњем минуту Нухиу донео неважан бод Шефилду и оставио Вотфорд без титуле. Претходно је Матеј Видра донео предност Јокановићевом тиму у 25. минуту.

Титулу је освојио Борнмут који је победио Чарлтон у гостима са 3:0 и који је на крају завршио са 90 бодова, једним више од Вотфорда. Ове две екипе су још раније обезбедиле директан пласман у Премијер лигу.

Веома занимљиво је било и у борби за плеј-оф за улазак у елитно такмичење, а осим Мидлзброа и Норича у доигравање ће Ипсвич и Брентфорд.

Екипа Ипсвича је поражена са 3:2 од Блекбурна, али је ипак остала на шестом месту на табели. Највећи трагичар је Дерби Каунти који је испустио плеј-оф место после дебакла кући од Рединга – 3:0.

Тај пораз искористио је Брентфорд који је победио Виган са 3:0 и попео се на пето место на табели.

Што се тиче борбе на дну табеле, ту је од раније било познато да ће у нижи ранг такмичења Милвол, Виган и Блекпул.

Дерби је угостио тим Ридинга који је на средини сезоне изгледао као колектив који може да се бори чак и за позиције које воде директно у Премијер лигу, али је нагло попустио при крају сезоне, па није имао амбиција, јер није могао ни горе ни доле.

Последње коло је дочекао са 47 бодова, сасвим довољно да не мора да страхује да ће доћи у зону испадања где је Милвол, који је био први испод црте, имао 41 бод. Ридинг је од 4. до 11. априла забележио три ремија, а од тада, па до дуела са Дербијем, није успео да дође чак ни до једног бода.

Ридинг је био највећи лузер у последњих 10 кола, али је изашао у први план, ето, из чиста мира.

Све је било спремно, навијачи су већ направили фешту, али је већ у другом минуту Апија голом донео предност Ридингу. Добро, боже мој, један кикс неће бити и на крају изненађење, макар су тако мислили домаћи фанови, а прича је могла да оде употпуности у другом смеру у првом минуту надокнаде када је судија показао на белу тачку за "овнове".

Ипак, некада врсни нападач из елитне енглеске лиге Дарен Бент не успева да га реализује, а за то следи казна у 72. минуту пошто је Хектор погодио за 2:0 и великих страх да се бајка, за коју су сви били спремни, претвори у хорор и пакао.

Мање шутева на гол, мање шутева у оквир гола, мање корнера... Свега мање је имао Дерби и било је готово, већ су положили оружје. Меклири је пет минута пре краја са 11 метара само потврдио тужну причу домаћина.

На крају, Дерби је завршио две позиције од шестог места које води у плеј-оф, а које је заузео Ипсвич, док је исто бодова имао и Брентфорд који је био пети на табели и који би сигурно био престигнут од стране Дербија да је освојен макар бод.

Овако, остаје момцима Стива Мекларена да наредне сезоне покушају поново, само да се не радују унапред, јер би могао да искрсне неки Ридинг у последњем колу.