Jokan ispustio titulu, Derbi najveći gubitnik posljednjeg kola!

Votford našeg Slaviše Jokanovića na šokantan način je ostao bez titule u engleskom Čempionšipu. Fudbalerima Derbija bio je potreban samo jedan bod u poslednjem kolu kako bi se plasirao u plej-of Čempionšipa, a za to su postojali svi uslovi, shodno tome da je u goste došla ekipa koja u poslednjih osam utakmica nije zabeležila pobedu... Ipak, "ovnovi" su ostali tužni i šokirani u isto vreme.

Fudbal 02.05.2015 | 17:20

Votfordu je u poslednjem kolu trebala pobeda za titulu, oni su vodili do 90. minuta protiv Šefild Venzdeja, ali nisu slavili.

Upravo je u poslednjem minutu Nuhiu doneo nevažan bod Šefildu i ostavio Votford bez titule. Prethodno je Matej Vidra doneo prednost Jokanovićevom timu u 25. minutu.

Titulu je osvojio Bornmut koji je pobedio Čarlton u gostima sa 3:0 i koji je na kraju završio sa 90 bodova, jednim više od Votforda. Ove dve ekipe su još ranije obezbedile direktan plasman u Premijer ligu.

Veoma zanimljivo je bilo i u borbi za plej-of za ulazak u elitno takmičenje, a osim Midlzbroa i Noriča u doigravanje će Ipsvič i Brentford.

Ekipa Ipsviča je poražena sa 3:2 od Blekburna, ali je ipak ostala na šestom mestu na tabeli. Najveći tragičar je Derbi Kaunti koji je ispustio plej-of mesto posle debakla kući od Redinga – 3:0.

Taj poraz iskoristio je Brentford koji je pobedio Vigan sa 3:0 i popeo se na peto mesto na tabeli.

Što se tiče borbe na dnu tabele, tu je od ranije bilo poznato da će u niži rang takmičenja Milvol, Vigan i Blekpul.

Derbi je ugostio tim Ridinga koji je na sredini sezone izgledao kao kolektiv koji može da se bori čak i za pozicije koje vode direktno u Premijer ligu, ali je naglo popustio pri kraju sezone, pa nije imao ambicija, jer nije mogao ni gore ni dole.

Poslednje kolo je dočekao sa 47 bodova, sasvim dovoljno da ne mora da strahuje da će doći u zonu ispadanja gde je Milvol, koji je bio prvi ispod crte, imao 41 bod. Riding je od 4. do 11. aprila zabeležio tri remija, a od tada, pa do duela sa Derbijem, nije uspeo da dođe čak ni do jednog boda.

Riding je bio najveći luzer u poslednjih 10 kola, ali je izašao u prvi plan, eto, iz čista mira.

Sve je bilo spremno, navijači su već napravili feštu, ali je već u drugom minutu Apija golom doneo prednost Ridingu. Dobro, bože moj, jedan kiks neće biti i na kraju iznenađenje, makar su tako mislili domaći fanovi, a priča je mogla da ode upotpunosti u drugom smeru u prvom minutu nadoknade kada je sudija pokazao na belu tačku za "ovnove".

Ipak, nekada vrsni napadač iz elitne engleske lige Daren Bent ne uspeva da ga realizuje, a za to sledi kazna u 72. minutu pošto je Hektor pogodio za 2:0 i velikih strah da se bajka, za koju su svi bili spremni, pretvori u horor i pakao.

Manje šuteva na gol, manje šuteva u okvir gola, manje kornera... Svega manje je imao Derbi i bilo je gotovo, već su položili oružje. Mekliri je pet minuta pre kraja sa 11 metara samo potvrdio tužnu priču domaćina.

Na kraju, Derbi je završio dve pozicije od šestog mesta koje vodi u plej-of, a koje je zauzeo Ipsvič, dok je isto bodova imao i Brentford koji je bio peti na tabeli i koji bi sigurno bio prestignut od strane Derbija da je osvojen makar bod.

Ovako, ostaje momcima Stiva Meklarena da naredne sezone pokušaju ponovo, samo da se ne raduju unapred, jer bi mogao da iskrsne neki Riding u poslednjem kolu.