ФРА: Марсеј најзад прави!

Фудбалери Олимпика из Марсеја прекинули су серију од четири меча без пораза у првом мечу 35. кола Лиге 1, уједно остваши у трци за пласман у Лигу шампиона.

Фудбал 01.05.2015 | 23:30

Екипа са Велодрома била је сигурна у Мецу 2:0 (1:0), а јунак трјумфа био је Андре-Пјер Жињак који је постигао оба гола.

Тим Марсела Бјелсе тако је стигао до 60 бода и изједначио се на четвром месту са Сент Етјеном, док му Монако, који држи место које води у Лигу шампиона, бежи два бода – с тим да 'Зелени' и 'Кнежеви' имају и меч мање.

С друге стране, домаћин је овим поразом себи практично запечатио судбину, пошто се три кола пре краја налази на предпоследњем месту – девет бодова далеко од сигурне зоне.

Жињак је најпре био прецизан после корнера у 38. минуту, када се најбоље снашао, да би коначан резултат поставио у 62. минуту, овога пута на асистенцију Димитрија Пајеа.

Сент Етјен свој меч против Бастије игра на Корзици у суботу од 20 часова, док Монако дан касније дочекује Тулуз.