FRA: Marsej najzad pravi!

Fudbaleri Olimpika iz Marseja prekinuli su seriju od četiri meča bez poraza u prvom meču 35. kola Lige 1, ujedno ostvaši u trci za plasman u Ligu šampiona.

Fudbal 01.05.2015 | 23:30

Ekipa sa Velodroma bila je sigurna u Mecu 2:0 (1:0), a junak trjumfa bio je Andre-Pjer Žinjak koji je postigao oba gola.

Tim Marsela Bjelse tako je stigao do 60 boda i izjednačio se na četvrom mestu sa Sent Etjenom, dok mu Monako, koji drži mesto koje vodi u Ligu šampiona, beži dva boda – s tim da 'Zeleni' i 'Kneževi' imaju i meč manje.

S druge strane, domaćin je ovim porazom sebi praktično zapečatio sudbinu, pošto se tri kola pre kraja nalazi na predposlednjem mestu – devet bodova daleko od sigurne zone.

Žinjak je najpre bio precizan posle kornera u 38. minutu, kada se najbolje snašao, da bi konačan rezultat postavio u 62. minutu, ovoga puta na asistenciju Dimitrija Pajea.

Sent Etjen svoj meč protiv Bastije igra na Korzici u subotu od 20 časova, dok Monako dan kasnije dočekuje Tuluz.