ШПА: Рајо зауставио Валенсију на путу ка ЛШ!

Фудбалери Валенсије одиграли су нерешено 1:1 са Рајо Ваљеканом у гостима у 34. колу Примере.

Фудбал 01.05.2015 | 11:20

’Слепи мишеви’ ће у преостала четири кола водити велику битку са Севиљом за четврто место које води у квалификације за Лигу шампиона – обе екипе имају по 69 бодова.

Са друге стране, тим из предграђа Мадрида 11. је на табели са 42 бода.

Домаћин је дошао до вођства у 19. минуту преко Ембарбе – он је у контри шутирао са двадесетак метара, није деловало нарочито опасно, али је после очајне реакције голмана Алвеса лопта завршила у мрежи.

Рајо је остао са десеторицом у 62. минуту, пошто је због оштрог старта искључен Морсиљо, а само четири минута касније Парехо је изванредно извео слободни ударац са ивице казненог простора и изједначио резултат.

У 77. минуту и гости после искључења Родрига остају са десеторицом, а у трећем минуту надокнаде Пако Алкасер пропустио је прилику да Валенсији донесе сва три бода.

У последњем мечу кола, Еспањол је славио на гостовању Гранади 2:1 (1:0) и тако знатно умањио шансе домаћину да се домогне опстанка. Гости су повели преко Серхија Гарсије у 45. минуту, да би Дијего Манис у 73. минуту изједначио. Ипак, сва три бода Каталонцима доноси Пако Монтањес на пет минута до краја.