ŠPA: Rajo zaustavio Valensiju na putu ka LŠ!

Fudbaleri Valensije odigrali su nerešeno 1:1 sa Rajo Valjekanom u gostima u 34. kolu Primere.

Fudbal 01.05.2015 | 11:20

’Slepi miševi’ će u preostala četiri kola voditi veliku bitku sa Seviljom za četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona – obe ekipe imaju po 69 bodova.

Sa druge strane, tim iz predgrađa Madrida 11. je na tabeli sa 42 boda.

Domaćin je došao do vođstva u 19. minutu preko Embarbe – on je u kontri šutirao sa dvadesetak metara, nije delovalo naročito opasno, ali je posle očajne reakcije golmana Alvesa lopta završila u mreži.

Rajo je ostao sa desetoricom u 62. minutu, pošto je zbog oštrog starta isključen Morsiljo, a samo četiri minuta kasnije Pareho je izvanredno izveo slobodni udarac sa ivice kaznenog prostora i izjednačio rezultat.

U 77. minutu i gosti posle isključenja Rodriga ostaju sa desetoricom, a u trećem minutu nadoknade Pako Alkaser propustio je priliku da Valensiji donese sva tri boda.

U poslednjem meču kola, Espanjol je slavio na gostovanju Granadi 2:1 (1:0) i tako znatno umanjio šanse domaćinu da se domogne opstanka. Gosti su poveli preko Serhija Garsije u 45. minutu, da bi Dijego Manis u 73. minutu izjednačio. Ipak, sva tri boda Kataloncima donosi Pako Montanjes na pet minuta do kraja.