ШПА: Реал рутински, Севиља и даље сања ЛШ!

Фудбалери Реал Мадрид савладали су Алмерију на свом стадиону са 3:0 у склопу 34. кола Примере, док је Севиља сачувала наду у пласман у Лигу шампиона победом над гостима против Еибара са 3:1. Селта и Малага поделили су бодове одигравши без голова.

Фудбал 29.04.2015 | 23:15

Реал се, иако је држао лопту у свом поседу, много мучио да постигне погодак против Алмерије која је редовно од мадридског клуба примала макар по четири гола, али овога пута то није био случај пошто је први погодак пао тек на минут пре краја првог полувремена.

Лопта се идеално одбила до Хамеса Родригеза који није чекао да падне, већ је ухватио страховит волеј који је прохујао поред голмана гостујуће екипе и под пречку, у левом горњем углу, завршио у мрежи.

Само што је почео други део игре, било је већ 2:0, јер је одбрана Алмерије пукла на десној страни куда је протрчао Тони Крос који је упутио центаршут по земљи, а Дос Сантос, у намери да пресече пас, погодио је свој гол.

Закључни ударац гостима пружио је Алваро Арбелоа који се шест минута пре краја утакмице нашао на правом месту у право време када је Ћићарито убацио лопту са леве стране, а дефанзивац Мадрида дао кључну речи клизећим стартом и поготком.

Севиља је головима Карлоса Баке у седмом и 15. минуту буквално већ закључио посао против Еибара. Пиовакари је у 51. минуту вратио наду домаћем колективу, али је то искусни Хосе Антонио Рејес у 64. минуту све решио.