ШПА: Баскијци мирољубиво, Леванте славио за опстанак!

Фудбалери Левантеа остварили су победу, док је баскијски дерби завршен без победника, у утакмицама 34. кола шпанске Примере одиграним у уторак.

Фудбал 29.04.2015 | 12:00

Леванте је на свом терену дочекао Кордобу и успео да избори минималан тријумф резултатом 1:0.

Стрелац јединог гола био је Барал у 41. минуту, после акције са Касадесусом.

Овим тријумфом домаћа екипа одмакла се на шест бодова изнад зоне испадања, четири кола пре краја сезоне.

У Билбау је одигран баскијски дерби, а домаћим Атлетик имаће за чим за жали, пошто је са Реал Сосиједадом ремизирао 1:1, иако је имао играча више у највећем делу другог полувремена.

После првог полувремена без голова, почетак другог је обележило искључење Микела Гонзалеса, који је у 51. минуту скривио једанаестерац и зарадио директан црвени картон. Са беле тачке прецизан је био Адуриц и Билбао је повео са 1:0.

Само осам минута је потрајало вођство домаћина, пошто је у 60. минуту Алберто де ла Беља постигао прелеп гол искоса са леве стране за изједначење на 1:1 и бод Сосиједаду.