ŠPA: Baskijci miroljubivo, Levante slavio za opstanak!

Fudbaleri Levantea ostvarili su pobedu, dok je baskijski derbi završen bez pobednika, u utakmicama 34. kola španske Primere odigranim u utorak.

Fudbal 29.04.2015 | 12:00

Levante je na svom terenu dočekao Kordobu i uspeo da izbori minimalan trijumf rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Baral u 41. minutu, posle akcije sa Kasadesusom.

Ovim trijumfom domaća ekipa odmakla se na šest bodova iznad zone ispadanja, četiri kola pre kraja sezone.

U Bilbau je odigran baskijski derbi, a domaćim Atletik imaće za čim za žali, pošto je sa Real Sosijedadom remizirao 1:1, iako je imao igrača više u najvećem delu drugog poluvremena.

Posle prvog poluvremena bez golova, početak drugog je obeležilo isključenje Mikela Gonzalesa, koji je u 51. minutu skrivio jedanaesterac i zaradio direktan crveni karton. Sa bele tačke precizan je bio Aduric i Bilbao je poveo sa 1:0.

Samo osam minuta je potrajalo vođstvo domaćina, pošto je u 60. minutu Alberto de la Belja postigao prelep gol iskosa sa leve strane za izjednačenje na 1:1 i bod Sosijedadu.