Примера: Реалу голеада, Севиља испред Валенсије!

Фудбалери Малаге и Депортива из Ла Коруње отворили су недељни програм 33. кола Примере ремијем 1:1, у вечерњем термину Севиља је победила Рајо Ваљекано са 2:0, да би на крају Реал у голеади победио Селту са 4:2 на гостовању.

Фудбал 27.04.2015 | 08:00

Реал је славио иако је губио од деветог минута, а Селта је још једном показала да је веома незгодан противник на домаћем терену.

После овог тријумфа ’Краљевски клуб’ пришао је поново на два бода првопласираној Барселони, док је екипа коју води Мануел Беризо остала девета са 42 бода.

Феноменално прво полувреме најављено је већ у деветом минуту када је Нолито сјајно прошао по левој страни и погодио ближи угао Касиљасовог гола.

Ипак, само 15 минута касније Реал је преокренуо – прво је Крос погодио небрањени део мреже после продора Роналда и одбијене лопте, да би у 24. минуту Чичарито Ернандес крунисао одличну акцију са Хамесом Родригесом на десној страни.

Домаћи се нису предавали, па су вратили утакмицу у резултатски егал пет минута касније – Мина је побегао одбрани гостију и из другог пута убацио лопту у мрежу после одбитка од стативе.

Мадриђани су дуел преломили у 43. минуту, а овога пута и они су имали много среће. Роналдо је пронашао Хамеса који је на ивици казненог простора наместио лопту на леву ногу и гађао, она је на путу до гола погодила Фонтаса и преварила голмана Алвареса.

У другом делу игре није било много прилика – Иску је у 56. минут Алварес одбранио шут, али је Ернандес својим другим голом 13 минута касније отклонио све недоумице. Мексиканац је прихватио сјајно додавање Серхија Рамоса из одбране и онда рутински решио ситуацију 1 на 1.

Малага је повела голом Нордина Амрабата на почетку другог полувремена ударцем са ивице казненог простора, али је бод тиму из Галиције донео нападач Ориол Ријера главом у 60. минуту после прекида и центаршута Переза са десног крила.

Екипа из Андалузије ни шести меч у низу није успела да забележи тријумф, због чега је знатно смањила шансе да наредне сезоне игра у Лиги Европе, јер Виљареал има шест бодова више.

Депортиво је ремијем у Малаги побегао из опасне зоне пошто сада има један бод више од Алмерије.

Севиља је против Рајо Ваљекана све решила у првих 45 минута, головима Иборе и Карика, а у обе ситуације, акција је текла по десном боку, одакле су искоришћени пасови Фигеираша и Суареза. Захваљујући томе, Севиља сада има бод више од Валенсије у борби за Лигу шампиона, с тим да "слепи мишеви" тек треба да одиграју меч овог кола, против Гранаде у понедељак.