ХОЛ: Гигантима по бод, Гудељу ''црвендаћ''!

Гудељ поцрвенео, Алкмар добио у Еншедеу! Холандски гиганти уловили само по бод. Ајакс је “висио“ против Цволеа, пошто је губио до 89. минута, а затим је Колбејн Сигторсон постигао изједначујући погодак. Цволе је до предности дошао у Јеспер Дрост у 48. минуту.

Фудбал 27.04.2015 | 09:20

Ајакс и Фајенорд су, уз ПСВ Ајнхдовен, највећи холандски фудбалски клубови, али данас им баш није био дан у мечевима 32. кола Ередивизије. Копљаници из Амстердама су ремизирали 1:1 против Цволеа, а истим резултатом Фајенорд је дошао до бода у Гронингену. Кикс ових других на најбољи начин искористио је АЗ Алкмар и тако се укључио у борбу за треће место које води директно у Лигу Европе, без доигравања.

Ајакс је прилично “висио“ против Цволеа, пошто је губио до 89. минута, а затим је Колбејн Сигторсон постигао изједначујући погодак. Цволе је до предности дошао у Јеспер Дрост у 48. минуту.

Иначе, Цволе је последњих година заиста незгодан ривал најтрофејнијем холандском клубу, пошто има шест мечева заредом без пораза раћунајући такмичење у купу и Ередивизије.

Суштински, овај резултат ипак није нанештетио Ајаксу, пошто је сигурно други на табели, иза непркисновеног шампиона ПСВ-а, а довољно далеко од првог пратиоца Фајенорда.

Са друге стране, екипа Цволе се бори да другу сезону заредом изађе у Европу, али ће место на Старом континенту морати да избори у самој завршници шампионата.

Екипа Фајенорда против Гронингена је први пут после четири утакмице избегла пораз, али и ротердамском клубу реми не значи превише, јер је практично сигуран за Европу.

Добро је почело за некадашњег првака Европе, пошто је Ђорди Класи у 26. минуту био веома сналажљив у противничком казненом простору и донео радост гостима.

Радост и задовољство фудбалера Фајенорда могло је да траје само до завршнице првог полувремена, односно до 44. минута. Тада је Тјарон Чери сјајно извео слободан ударац и са више од 25 метара послао бомбу у противничку мрежу.

Гости из Ротердама су у 90. минуту остали са играчем мање, јер је црвени картон зарадио Калид Буларуз. То је било прво искључење неког фудбалера Фајенорда од октобра 2013, када је поцрвенео Грацијано Пеле.

АЗ Алкмар је захваљујући овом ремију Фајенорда пришао на само три бода и последња два кола чека као равноправан конкурент у трци за то треће место. Поготке за Алкмар на гостовању Твентеу постигли су Хоет и Јохансон.

Наш Немања Гудељ завршио је меч у 69. минуту, када му је арбитар показао други жути картон. И поред тога гости су рутински сачували предност од два гола и уписали веома значајне бодове.