HOL: Gigantima po bod, Gudelju ''crvendać''!

Gudelj pocrveneo, Alkmar dobio u Enšedeu! Holandski giganti ulovili samo po bod. Ajaks je “visio“ protiv Cvolea, pošto je gubio do 89. minuta, a zatim je Kolbejn Sigtorson postigao izjednačujući pogodak. Cvole je do prednosti došao u Jesper Drost u 48. minutu.

Fudbal 27.04.2015 | 09:20

Ajaks i Fajenord su, uz PSV Ajnhdoven, najveći holandski fudbalski klubovi, ali danas im baš nije bio dan u mečevima 32. kola Eredivizije. Kopljanici iz Amsterdama su remizirali 1:1 protiv Cvolea, a istim rezultatom Fajenord je došao do boda u Groningenu. Kiks ovih drugih na najbolji način iskoristio je AZ Alkmar i tako se uključio u borbu za treće mesto koje vodi direktno u Ligu Evrope, bez doigravanja.

Ajaks je prilično “visio“ protiv Cvolea, pošto je gubio do 89. minuta, a zatim je Kolbejn Sigtorson postigao izjednačujući pogodak. Cvole je do prednosti došao u Jesper Drost u 48. minutu.

Inače, Cvole je poslednjih godina zaista nezgodan rival najtrofejnijem holandskom klubu, pošto ima šest mečeva zaredom bez poraza raćunajući takmičenje u kupu i Eredivizije.

Suštinski, ovaj rezultat ipak nije naneštetio Ajaksu, pošto je sigurno drugi na tabeli, iza neprkisnovenog šampiona PSV-a, a dovoljno daleko od prvog pratioca Fajenorda.

Sa druge strane, ekipa Cvole se bori da drugu sezonu zaredom izađe u Evropu, ali će mesto na Starom kontinentu morati da izbori u samoj završnici šampionata.

Ekipa Fajenorda protiv Groningena je prvi put posle četiri utakmice izbegla poraz, ali i roterdamskom klubu remi ne znači previše, jer je praktično siguran za Evropu.

Dobro je počelo za nekadašnjeg prvaka Evrope, pošto je Đordi Klasi u 26. minutu bio veoma snalažljiv u protivničkom kaznenom prostoru i doneo radost gostima.

Radost i zadovoljstvo fudbalera Fajenorda moglo je da traje samo do završnice prvog poluvremena, odnosno do 44. minuta. Tada je Tjaron Čeri sjajno izveo slobodan udarac i sa više od 25 metara poslao bombu u protivničku mrežu.

Gosti iz Roterdama su u 90. minutu ostali sa igračem manje, jer je crveni karton zaradio Kalid Bularuz. To je bilo prvo isključenje nekog fudbalera Fajenorda od oktobra 2013, kada je pocrveneo Gracijano Pele.

AZ Alkmar je zahvaljujući ovom remiju Fajenorda prišao na samo tri boda i poslednja dva kola čeka kao ravnopravan konkurent u trci za to treće mesto. Pogotke za Alkmar na gostovanju Tventeu postigli su Hoet i Johanson.

Naš Nemanja Gudelj završio je meč u 69. minutu, kada mu je arbitar pokazao drugi žuti karton. I pored toga gosti su rutinski sačuvali prednost od dva gola i upisali veoma značajne bodove.