ПЛ: Сити једва и то уз голчину Коларова!

Фудбалери Манчестер Ситија победили су Астон Вилу са 3:2 у последњој суботњој утакмици 34. кола Премијер лиге, а један гол постигао је Александар Коларов.

Фудбал 26.04.2015 | 10:20

Дуел два тима обележио је низ преокрета, до неколико минута пре краја чинило се да ће поделити бодове, али је све дилеме отклонио Фернандињо на асистенцију Коларова у 89. минуту. Једини преостали гол за изабранике Мануела Пелегринија постигао је Серхио Агуеро, док су стрелци за Вилу били Том Клеверли и Карлос Санчес.

Сити се захваљујући 20. тријумфу ове сезоне вратио на друго место на табели, са девет бодова мање од водећег Челсија, а једним више од Арсенала, а два од Манчестер Јунајтеда, али сва та три тима имају по утакмицу мање.

Већ у трећем минуту утакмице Агуеро је погодио за 1:0 пошто је искористио грешку одбране гостију из Бирмингема и мирно послао лопту у гол из мале близине. Мреже су потом мировале до 66. минута, када је Коларов повисио на 2:0 сјајним голом из слободног ударца.

Буђење Виле наговестио је два минута касније Клеверли, који је сјајним и јаким ударцем успео да савлада Харта пошто се лопта претходно одбијала од великог броја играча. Санчес је изједначио у 85. минуту, пошто је одлично прихватио одбијену лопту и послао је у гол, али је Фернандињо одлично испратио корнер који је извео Коларов и донео тријумф Ситију.