PL: Siti jedva i to uz golčinu Kolarova!

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Aston Vilu sa 3:2 u poslednjoj subotnjoj utakmici 34. kola Premijer lige, a jedan gol postigao je Aleksandar Kolarov.

Fudbal 26.04.2015 | 10:20

Duel dva tima obeležio je niz preokreta, do nekoliko minuta pre kraja činilo se da će podeliti bodove, ali je sve dileme otklonio Fernandinjo na asistenciju Kolarova u 89. minutu. Jedini preostali gol za izabranike Manuela Pelegrinija postigao je Serhio Aguero, dok su strelci za Vilu bili Tom Kleverli i Karlos Sančes.

Siti se zahvaljujući 20. trijumfu ove sezone vratio na drugo mesto na tabeli, sa devet bodova manje od vodećeg Čelsija, a jednim više od Arsenala, a dva od Mančester Junajteda, ali sva ta tri tima imaju po utakmicu manje.

Već u trećem minutu utakmice Aguero je pogodio za 1:0 pošto je iskoristio grešku odbrane gostiju iz Birmingema i mirno poslao loptu u gol iz male blizine. Mreže su potom mirovale do 66. minuta, kada je Kolarov povisio na 2:0 sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Buđenje Vile nagovestio je dva minuta kasnije Kleverli, koji je sjajnim i jakim udarcem uspeo da savlada Harta pošto se lopta prethodno odbijala od velikog broja igrača. Sančes je izjednačio u 85. minutu, pošto je odlično prihvatio odbijenu loptu i poslao je u gol, ali je Fernandinjo odlično ispratio korner koji je izveo Kolarov i doneo trijumf Sitiju.