ШПА: Барса језди ка титули, Атлетико лагано

Фудбалери Барселоне забележили су још једну победу у Примери пошто су у 33. колу били бољи у градском дербију од Еспањола са 2:0, па је титула у првенству све ближа, док Атлетико Мадрид није имао проблема против Елчеа славивши са 3:0.

Фудбал 26.04.2015 | 08:20

Барселона после победе над Еспањолом на гостовању има пет бодова и утакмицу више од Реал Мадрида, а у градском дербију доминирала је током целе утакмице, што је и крунисала сва два гола, иако је мрежа домаћина могла да се затресе још који пут.

Каталонски гигант је повео у 17. минуту након прелепе акције коју је започео Лионел Меси који је дугом лоптом проиграо на левом боку Жордија Албу, те је шпански репрезентативац циљао Луиса Суареза у казненом простору који је шмекерски прескочио лопту, избацио три играча из игре и послужио Нејмара да постинге погодак.

Осам минута касније Инијеста је са неких 30 метара од гола, слично попут Месија у првој акцији, сада нашао Аргентинца, а Меси је продужио пас на другу стативу где се нашао Суарез који се наместио и савладао Касиљу.

Барса је од 55. минута играла са 10 играча пошто је Алба после звиждука шутирао лопту, зарадио жути картон, а онда је због бучних протеста искључен, али то гостујућу екипу није спутало да дође до лаганог тријумфа.

У другом минуту надокнаде, Морено је на другој страни добио црвени картон, али то ништа није променило у последњих 60 секунди игре.

Најзаслужнији за победу актуелног шампиона Шпаније Атлетика био је двоструки стрелац Антоан Гризман, који је голове постигао у 55. и 77. минуту. Гол за домаће постигао је и Раул Гарсија у 63. минуту.

Гризман је са 22 гола трећи стрелац Примере. Испред су Кристијано Роналдо из Реал Мадрида са 39 и Лионел Меси из Барселоне са 36.

Екипа Дијега Симеонеа после друге узастопне победе заузима треће место на табели са 72 бода, а Елче који је прекинуо низ од две победе је 14. са 34 бода.