ŠPA: Barsa jezdi ka tituli, Atletiko lagano

Fudbaleri Barselone zabeležili su još jednu pobedu u Primeri pošto su u 33. kolu bili bolji u gradskom derbiju od Espanjola sa 2:0, pa je titula u prvenstvu sve bliža, dok Atletiko Madrid nije imao problema protiv Elčea slavivši sa 3:0.

Fudbal 26.04.2015 | 08:20

Barselona posle pobede nad Espanjolom na gostovanju ima pet bodova i utakmicu više od Real Madrida, a u gradskom derbiju dominirala je tokom cele utakmice, što je i krunisala sva dva gola, iako je mreža domaćina mogla da se zatrese još koji put.

Katalonski gigant je poveo u 17. minutu nakon prelepe akcije koju je započeo Lionel Mesi koji je dugom loptom proigrao na levom boku Žordija Albu, te je španski reprezentativac ciljao Luisa Suareza u kaznenom prostoru koji je šmekerski preskočio loptu, izbacio tri igrača iz igre i poslužio Nejmara da postinge pogodak.

Osam minuta kasnije Inijesta je sa nekih 30 metara od gola, slično poput Mesija u prvoj akciji, sada našao Argentinca, a Mesi je produžio pas na drugu stativu gde se našao Suarez koji se namestio i savladao Kasilju.

Barsa je od 55. minuta igrala sa 10 igrača pošto je Alba posle zvižduka šutirao loptu, zaradio žuti karton, a onda je zbog bučnih protesta isključen, ali to gostujuću ekipu nije sputalo da dođe do laganog trijumfa.

U drugom minutu nadoknade, Moreno je na drugoj strani dobio crveni karton, ali to ništa nije promenilo u poslednjih 60 sekundi igre.

Najzaslužniji za pobedu aktuelnog šampiona Španije Atletika bio je dvostruki strelac Antoan Grizman, koji je golove postigao u 55. i 77. minutu. Gol za domaće postigao je i Raul Garsija u 63. minutu.

Grizman je sa 22 gola treći strelac Primere. Ispred su Kristijano Ronaldo iz Real Madrida sa 39 i Lionel Mesi iz Barselone sa 36.

Ekipa Dijega Simeonea posle druge uzastopne pobede zauzima treće mesto na tabeli sa 72 boda, a Elče koji je prekinuo niz od dve pobede je 14. sa 34 boda.