ЕЛ: Оде и ЦСКА на Ф4!

Кошаркаши ЦСКА савладали су Панатинаикос у гостима 74:55 и тако су се са 3-1 у победама пласирали на фајнал-фор Евролиге у Мадриду.

Кошарка 22.04.2015 | 23:10

’Армејци’ су лако добили два меча у Москви, ПАО је у понедељак изванредним шутом за три поена успео да оствари тријумф, али сада је квалитет руског тима дошао до изражаја.

У борби за финале ЦСКА ће се састати са бољим из серије Олимпијакос – Барселона, у којој Пирејци тренутно воде са 2-1 у победама.

Најбољи у тиму Димитриса Итудиса био је Андреј Кириленко са 13 поена (5-11 из игре), 10 скокова и по 3 асистенције и рампе, Нандо де Коло убацио је 18 поена (2-7 за два, 4-4 за три), Кајл Хајнс имао је 12 поена и 4 скока, а Сони Вимс 11 поена и 4 асистенције. Српски репрезентативац Милош Теодосић дао је 5 поена (2-5 из игре за 18 мин), уз 3 скока, 2 асистенције и украдену лопту, додуше и уз 4 изгубљене.

Најефикаснији код домаћих био је Никос Папас са 11 поена (3-4 за два, 1-8 за три), уз 5 украдених лопти, а Маврокефалидис и Гист додали су по 10 поена.

ЦСКА је много озбиљније почео четврти меч него што је то био случај са претходним – Де Коло је убацио две тројке, гости су играли чврсту одбрану, а поенима Кириленка стигли су до двоцифреног вишка већ у првој четвртини (19:7).

’Зелени’ су одиграли одлично у другој деоници, у једном тренутку пришли су и на три поена заостатка, а на полувремену је било 37:32 за госте.

Преломила је трећа четвртина коју је ЦСКА добио са 23:12, а у кључној серији која је гостима донела недостижну разлику учествовао је и Теодосић са пет поена.

Поготком Хајнса почетком последњег периода тим Димитриса Итудиса повео је са 63:44 и до краја није било никаквих дилема у вези са победником – ЦСКА је поновио резултат из прошле сезоне, елиминисао је ПАО, само сада уз једну утакмицу мање.

Фајнал-фор на програму је од 15. до 17. маја у Мадриду – осим ЦСКА, пролаз даље већ је обезбедио и Фенербахче, а чекају се још бољи из окршаја Реал – Ефес (2-1) и Олимпијакос – Барселона (2-1).