АБА: Цедевита на Звезду у финалу!

Загрепчани заслужено добили "мајсторицу" полуфинала у Подгорици и за викенд ће гостовати у Пиониру.

Кошарка 22.04.2015 | 21:00

Екипа Цедевите другу сезону заредом иде у финале плеј-офа АБА лиге и у Евролигу!

Тим Јасмина Репеше славио је у узбудљивој, петој утакмици полуфинала против Будућности у Подгорици - 66:70 (14:15, 19:24, 17:14, 16:17).

То значи да ће Цедевита у прве две утакмице серије за титулу, у суботу и недељу, гостовати Црвеној звезди Телеком. Трећи меч на распореду је 29. априла у Загребу, а евентуални четврти меч и "мајсторица" 30. априла, односно 2. маја.

Најбољи црногорски тим повео је у полуфиналу са 2:0, али је два пута поражен у Загребу и онда пред 4.500 својих навијача није успео да се избори са психолошким притиском, као и квалитетним ривалом.

Нервозу у редовима домаћих најбоље илуструју шут за три поена (6/29, од тога 2/14 у другом полувремену) и са линије слободних бацања (3/9 у првом полувремену, укупно 18/27).

На другој страни, играч утакмице Миро Билан (16п, 5ск) учинком 8/8 са линије "пенала" дао је тон готово савршеном издању читавог тима - 23/25.

Будућност је била нешто боља у офанзивном скоку, направила је мање грешака, али је то било недовољно да надокнади бројне промашаје.

Цедевита је преузела иницијативу између 15. и 18. минута, када је Марко Томас (11п, 6ск) првом од његове три тројке у првом полувремену покренуо серију од 2:14. Гости су преокренули на 28:36 и остали у вођству до самог краја.

Подгоричани су средином треће деонице ухватили прикључак, смањивали су неколико пута на само поен разлике (52:53 у 31, 57:58 у 33. и 59:60 у 35. минуту), али то је био њихов максимум.

Иако су са пет узастопних изгубљених лопти омогућили ривалу да се три минута пре краја врати на максималних "плус осам" (59:67), играчи Будућности смогли су снаге да изврше последњи притисак на не баш сигурне госте.

Међутим, Рејнолдс је 54 секунде пре краја искористио само једно слободно бацање (66:68), а напад за изједначење или вођство завршен је исхитреним шутом и промашајем Бојана Суботића ван линије 6,75 метара.

Фран Пилепић са два прецизно изведена бацања је ставио тачку на ово полуфинале.

НАЈБОЉИ СТРЕЛЦИ: Рејнолдс 13 (3ск, 5ас), Планинић 13, Савовић 12 (7ск) - Билан 16 (5ск), Бабић 12 (4ск), Томас 11 (6ск), Пилепић 9.