ИТА: Опет кикс Роме, Интер - Милан, поништена три гола!

Милански градски дерби завршен је без победника, а и без погодака (0:0), иако су се мреже три пута тресле у Дербију дела Мадонина, у коме су се сусрели некадашњи шампиони Европе - који ове сезоне таворе у средини табеле Серије А. Поподневни недељни мечеви 31. кола Серије А донели су три ремија, међу којима је и нови кикс Роме.

Фудбал 20.04.2015 | 15:40

Како су оба тима ушла у овај меч са веома малим шансама да се до краја сезоне домогну места на табели које води на евро-сцену, све је било пре свега подређено дизању сопственог самопоуздања. А играти са поносом, ма колико навијачи то волели да виде, није само по себи довољно за врхунске домете.

Са једне стране расположени Интер, са друге Милан који је као деветопласирани ушао за бод и позицију више пласиран на табели од супарника, а на трибинама Сан Сира 75.000 навијача. На терену? Мало тога, испрва.

Здравка Кузмановића није било у редовима неразура, због повреде, али јесте од првог минута Немање Видића, који је по први пут за саиграча имао Асане Гнукуреа, 18-годишњег везисту. Као што је њему Роберто Манћини указао поверење да баш на 162. првенственом "дербију дела Мадонина" дебитује, тако је Пипо Инзаги луцидном Сусу омогућио први старт у Серији А, баш против Интера.

Сусо, 21-годишњи Шпанац, је оставио бољи утисак, али до 50. минута публика је једине разлоге за уздахе имала због два поништена поготка на истој страни терена: у првом полувремену офсајд је био кобан по Милан, а на старту другог по Интер.

Ако се томе дода и један далекометни покушај Ернанеса, који је укротио Миланов голман Дијего Лопез, јасно је да узбуђења и није било баш превише, што би можда и могло да се очекује од тимова који су осми и девети на било којој табели, али када играју Интер и Милан, навијачи некако увек очекују - нешто посебно.

Тек у 57. минуту, када је Паласиос у Милановом шеснаестерцу успео да дође до лопте и умало постигне гол, а тај не баш јак шут из гужве зауставио је Мексес - леђима, пробудила се нада да ће љубитељи фудбала видети више узбуђења него до тада. А видели у десетак минута касније, када је после Ернанесовог шута лопта, у казненом простору Милана, погодила Антонелија у руку, но судији је то промакло, а и право је питање да ли би требало свирати једанаестерац, јер се погођени играч налазио на метар од шутера. Они који би гласали "за", имали би аргумент: "Шта ће му рука тако високо?".

Био је, међутим, без икаквих дилема, увелико наступио период меча у коме су домаћи неразури били конкретнији и опаснији. И, та опасност се претворила у еуфорију црно-плавих на трибинама, јер је у 72. минуту Мексес постигао аутогол, неспретно реагујући на ниски центрашут Ернанеса. Али, и тај погодак је поништен, јер је који корак иза лопте, Паласио рукама фаулирао свог чувара, Абатеа, у жељи да натрчи на поменуту асистенцију, па је арбитар Лука Банти по трећи пут на овом мечу прекинуо нечију радост.

Славља домаћих навијача није било ни неколико минута касније, када је до тада разиграни Паласио, истина прилично затечен на ивици петерца, скренуо врло оштро додавање ка мрежи, а успео само да погоди голмана Лопеза и то када се чинило да је погодак неминован са дистанце.

До краја меча, погођен је и - Немања Видић, и то у "незгодно место" када је јак ударац упутио Дестро, а како је на другој страни терена у 90. минуту Икарди, после окрета, за неколико десетина центиметара промашио мету, меч је завршен без победника. Што се Милана тиче, то је и повољан исход јер росо-нери Пипа Инзагија малтене и нису направили велику шансу на овом дербију, а што се Интеара тиче, његови навијачи ће имати за чим да жале, после великог притиска и шанси у другом полувремену.

"Вучица" није искористила пораз градског ривала Лација од Јувентуса, одигравши само 1:1 са Аталантом на Олимпику.

Док ФС Италије одузима Парми бодове за зеленим столим, "млекаџије" их освајају на терену, овај пут су изборили 2:2 у Емполију. Нерешено је било и у дуелу Кјева и Удинезеа, док је победу остварио само Палермо над Ђеноом 2:1.

Рома је повела већ у трећем минуту против Аталанте, ветеран Франческо Тоти је реализовао пенал. "Вучица" је у наставку доминирала и очекивала се убедљива победа која би је вратила на друго место, али су гости из Бергама само 20 минута касније такође добили пенал и изједначили резултат преко Хермана Дениса. У другом делу утакмице Алесандро Флоренци је имао две добре прилике за домаћина, али је Спортијело био сјајан на голу и донео велики бод Аталанти, која се бори за опстанак. Српски репрезентативац Адем Љајић одиграо је цео меч за домаћина.

Целе сезоне Парма је тешко долазила до бодова, а у последња четири кола освојила је чак седам. "Млекаџије" су на гостовању у Емполију испустиле рано вођство, али су 15-ак минута пре краја стигли до бода, који им неће много помоћи у борби за опстанак, јер им је ФСИ током недеље одузео нова четири бода због дуговања играчима. Парма је на 17 бодова од сигурне зоне.

Палермо је до друге узастопне победе стигао головима Ивајла Чочева, уз нову асистенцију сјајног Паула Дибале, те вероватно обезбедио опстанак. Кјево је било на корак од тријумфа над Удинезеом, које је аутоголом освојило бод у Верони. Оба тима су и даље угрожена.