Серија А: Ма, Јуве је већ шампион! Пао и Лацио!

Фудбалери Сампдорије трећу утакмицу у низу нису успели да остваре победу пошто су у 31. колу Серије А ремизирали са Ћезеном без голова, док је шампион Јувентус славио против Лација са 2:0.

Фудбал 19.04.2015 | 13:00

Јувентус је све ближи одбрани титуле, а у Италији више нико не доводи у питање да ли ће се то и десити. "Стара дама" је на свом стадиону рутински, са два гола, савладала Лацио, иако се радило у тиму који је у самом врху Серије А.

Римљани су у другом полувремену показали добру игру, али реализације није било, па није могло ни да буде победе против Јувеа који је повео у 17. минуту након што је Артуро Видал упослио Карлоса Тевеза који није оклевао, већ је у дуелу био бољи од српског репрезентативца Душана Басте, а затим и од голмана Маркетија за 1:0.

Само 11 минута касније Андреа Пирло се вратио луцидним асистенцијама, па је тако наместио гол штоперу Леонарду Бонућију који је запечатио судбину Лација. Везни фудбалер гостију Каталди зарадио је директан црвени картон минут пре краја меча.

Сампдорија се налази у великој гужви и у зони која обећава пут у Европу, али је у Ђенови испустила прилику да се задржи ту, те дала могућност да после ремија са Ћезеном неко други заузме пету позицију.

Изабраници Синише Михајловића су упутили 18 удараца на гол противника, имали још 13 корнера и тоталну доминацију против гостујуће екипе која је на крају имала само 37 одсто посед лопте. Ипак, победа није стигла, тако да се битка за европски пут наставља под тежим околностима за Сампу.