Serija A: Ma, Juve je već šampion! Pao i Lacio!

Fudbaleri Sampdorije treću utakmicu u nizu nisu uspeli da ostvare pobedu pošto su u 31. kolu Serije A remizirali sa Ćezenom bez golova, dok je šampion Juventus slavio protiv Lacija sa 2:0.

Fudbal 19.04.2015 | 13:00

Juventus je sve bliži odbrani titule, a u Italiji više niko ne dovodi u pitanje da li će se to i desiti. "Stara dama" je na svom stadionu rutinski, sa dva gola, savladala Lacio, iako se radilo u timu koji je u samom vrhu Serije A.

Rimljani su u drugom poluvremenu pokazali dobru igru, ali realizacije nije bilo, pa nije moglo ni da bude pobede protiv Juvea koji je poveo u 17. minutu nakon što je Arturo Vidal uposlio Karlosa Teveza koji nije oklevao, već je u duelu bio bolji od srpskog reprezentativca Dušana Baste, a zatim i od golmana Marketija za 1:0.

Samo 11 minuta kasnije Andrea Pirlo se vratio lucidnim asistencijama, pa je tako namestio gol štoperu Leonardu Bonućiju koji je zapečatio sudbinu Lacija. Vezni fudbaler gostiju Kataldi zaradio je direktan crveni karton minut pre kraja meča.

Sampdorija se nalazi u velikoj gužvi i u zoni koja obećava put u Evropu, ali je u Đenovi ispustila priliku da se zadrži tu, te dala mogućnost da posle remija sa Ćezenom neko drugi zauzme petu poziciju.

Izabranici Siniše Mihajlovića su uputili 18 udaraca na gol protivnika, imali još 13 kornera i totalnu dominaciju protiv gostujuće ekipe koja je na kraju imala samo 37 odsto posed lopte. Ipak, pobeda nije stigla, tako da se bitka za evropski put nastavlja pod težim okolnostima za Sampu.