ФРА: Нант коначно тукао Марсеља код куће!

Коначно се десило и то – Нант код куће славио против Марсеља, Бјелсина дружина све даље од Лиге шампиона! Екипа Марсеља тако је доживела четврти пораз у последњих девет првенствених утакмица, а победила је само два пута у том периоду.

Фудбал 17.04.2015 | 23:01

Олимпик из Марсеља полако губи дах и корак за водећим тимовима у француској Лиги 1. Екипа тренера Марсела Бјелсе изгубила је на гостовању Нанту са 1:0 у првој утакмици 33. кола и озбиљно довели у питање пласман у Лигу шампиона следеће сезоне.

Ово је Канаринцима са обале Атлантика прва победа на домаћем терену против Марсеља још од 2006. године, односно тек другу у последњих девет међусобних дуела.

Вечерашњим тријумфом фудбалери Нанта направили су огроман корак у борби за опстанак у елитној француској лиги. Велику помоћ, руку на срце, Нант је имао у одбрани Марсеља која је погрешила у 20. минуту, а Сержу Гакпеу није било тешко да је искористи и затресе мрежу.

Марсељ није играо тако лоше у наставку утакмице, али је Бјелсиној екипи полако почела да улази вода у уши. Две фантастичне прилике Олимпик је пропустио у трећем минуту судијске надокнаде времена.

Прво је после корнера Род Фани погодио пречку, а недуго затим и Марио Лемина је могао да смести један одбитак у мрежу, али му то није пошло за руком.

Екипа Марсеља тако је доживела четврти пораз у последњих девет првенствених утакмица, а победила је само три пута у том периоду.

ЛИГА 1 – 33. коло: