FRA: Nant konačno tukao Marselja kod kuće!

Konačno se desilo i to – Nant kod kuće slavio protiv Marselja, Bjelsina družina sve dalje od Lige šampiona! Ekipa Marselja tako je doživela četvrti poraz u poslednjih devet prvenstvenih utakmica, a pobedila je samo dva puta u tom periodu.

Fudbal 17.04.2015 | 23:01

Olimpik iz Marselja polako gubi dah i korak za vodećim timovima u francuskoj Ligi 1. Ekipa trenera Marsela Bjelse izgubila je na gostovanju Nantu sa 1:0 u prvoj utakmici 33. kola i ozbiljno doveli u pitanje plasman u Ligu šampiona sledeće sezone.

Ovo je Kanarincima sa obale Atlantika prva pobeda na domaćem terenu protiv Marselja još od 2006. godine, odnosno tek drugu u poslednjih devet međusobnih duela.

Večerašnjim trijumfom fudbaleri Nanta napravili su ogroman korak u borbi za opstanak u elitnoj francuskoj ligi. Veliku pomoć, ruku na srce, Nant je imao u odbrani Marselja koja je pogrešila u 20. minutu, a Seržu Gakpeu nije bilo teško da je iskoristi i zatrese mrežu.

Marselj nije igrao tako loše u nastavku utakmice, ali je Bjelsinoj ekipi polako počela da ulazi voda u uši. Dve fantastične prilike Olimpik je propustio u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Prvo je posle kornera Rod Fani pogodio prečku, a nedugo zatim i Mario Lemina je mogao da smesti jedan odbitak u mrežu, ali mu to nije pošlo za rukom.

Ekipa Marselja tako je doživela četvrti poraz u poslednjih devet prvenstvenih utakmica, a pobedila je samo tri puta u tom periodu.

LIGA 1 – 33. kolo: