ЕЛ: Џаба Крле, џаба +17, Реал опет бољи од Ефеса!

Кошаркаши Реал савладали су Анадолу Ефес 90:85 после великог преокрета и повели 2-0 у четвртфиналној серији Евролиге.

Кошарка 17.04.2015 | 21:20

Домаћин је повео 22:11 у првој четвртини, Ефес преко тандема Ертел-Крстић преокренуо на +17 у трећем периоду, али је Реал преко пенала вратио меч у егал, а потом у завршници искористио промашаје Турака.

Јунак Реала био је ветеран Фелипе Рејес тројком за преокрет 43 секунде пре краја, а трагичар Ефеса Стратос Перпероглу са три промашене тројке и изгубљеном лоптом у последњих 90 секунди.

Серија се сада сели у Истанбул, а на Фајнал-фор ће се пласирати тим који први стигне до три победе.

Реал је до победе предводио Серхио Љуљ са дабл-даблом од 18 поена уз 12 асистенција, 15 поена уз 7 проигравања имао је Руди Фернандес, 13 је додао Кеј Си Риверс, са 11 Серхио Родригес.

Ефес није искористио фантастичну партију Томаса Ертела који је постигао 16 поена уз 15 асистенција и 6 скокова, те његову изванредну сарадњу са Ненадом Крстићем који је био најефикасији играч тима са 23 поена (7/10 за два) уз 6 скокова.

Чеди Осман је постигао 12 поена, одличан је био и Дарио Шарић са 11 уз 9 скокова, док је трагичар Перпероглу меч завршио са такође 11 (2/10 за три).

Реал је добрим шутом одлично почео меч и брзо стигао до двоцифрене предности са 22:11, али Ненад Крстић отвара па затвара серију Ефеса 14:0 за велики преокрет. Турци се ту нису зауставили, ношени Крстићем су три минута пре полувремена стигли до десет поена разлике (37:27).

Реал је у завршници другог периода успео да се ослободи притиска, али је Ефес доминацијом у скоку (27-12) успео да одржи солидну предност (45:37). Турци су разноврсном игром одржавали десетак поена предности у трећем периоду, а потом предвођени Османом направили серију 9:0 за маскималну предност на мечу (62:45).

Међутим, у завршници четвртине, уследила је криза у игри Ефеса, Реал се из своје извукао са неколико слободних бацања, те смањио на 62:57. Крстић је половичним учинком са линије за слободна бацања прекинуо серију домаћина, али Керол и Љуљ вежу две тројке и враћају меч у потпуни егал (66:63) пред последњих десет минута.

Ефес је средином последњег периода кошевима Крстића, Перпероглуа и Ертела стигао до осетних +8 (78:70), али Родригес уз помоћ Ајона враћа Реал на кош заостатка 90 секунди пре краја. Уследила је серија Перпероглуа од три промашаја на шуту за три поена, што домаћин кажњва тројком Рејеса за преокрет на 83:82. Потом Перпероглу губи и лопту, а Родригес погађа три од четири пенала.

Џенинг невероватном тројком 12 секунди пре краја враћа Ефес у живот, али Реал задржава вођство у пенал завршници.