АБА: Будућност на прагу Евролиге! Води са 2:0!

Кошаркаши Будућности остварили су и другу победу у полуфиналној серији плеј-офа против Цедевите 81:76 (26:13, 22:20, 20:17), па су тако дошли на само корак од борбе за титулу у АБА лиги и пласмана у Евролигу.

Кошарка 15.04.2015 | 21:40

Славна генерација Будућности играла је у сезони 2001/02. последњи пут у Евролиги, а сада су на само једну победу далеко од поновног пласмана у елитно европско такмичење.

Будућност је одлично отворила утакмицу, повела са 10:2, а онда је у седмој минути дошла и до прве двоцифрене предности против Цедевите која је изгледала јако незаинтересовано (20:10). Ипак, гости се полако буде, све до краја прве деонице где се приближавају на само "-2" (26:24).

Плаво-беле је у предности одржавају сјајни Борис Савовић који није имао промашај до полувремена (2/2 за два и 2/2 за три поена), док је и Суад Шеховић давао свој максимум. Ипак, то није било довољно да се Цедевита спута у намери да у 19. минути први пут поведе на сусрету после слободних бацања Билана (37:36).

Имала је Цедевита два напада у низу да на одмор после 20 минута оде са вођством, а акције преко центара нису уродиле плодом, тако да је резултат био 39:39.

Велика битка одвијала се у трећој деоници, хрватски представник није попуштао, а нервоза је полако хватала и тренера плаво-белих Игора Јововића који је добро користио тајм-аут, па је пред последњу четвртину Будућности имала малу, али вредну предност (61:59).

Последња деоницу је Будућност кренула муњевито створила сасвим довољну разлику да меч приведе мирно крају и припреми се за наставак серије у Загребу где од 18.30 часова играју трећу утакмицу проти Цедевите.