У Чемпионшипу и даље невиђена фрка-трка!

Гужва као у аутобусу: Фаворити славили у Чемпионшипу, само су Вулвси и Брентфорд губитници из топ осам, Бамфордињо оправдао надимак! Борнмут и даље лидер, силни Дерби избушио фењераша, Доранс могао да буде Пеђа Мијатовић Норича, Милвол славио у дуелу опасне зоне.

Фудбал 15.04.2015 | 17:40

„Може још мало напред, има места, како нема?“ – реченицом која се пречесто чује у градском превозу се можда и најбоље може описати борба тимова из врха Чемпионшипа у жељи да се домогну директне промоције.

Гледање врха табле уживо са променама резултата је клубове бацао по позицијама као људе машине у луна парку

Екипе из топ шест – изузимајући Вотфорд који сутра игра меч против Нотингема – су оствариле победе те је само Мидлзбро напредовао на табели на штету Стршљенова и заузима треће место. Притом је Боро имао најтежи посао у лиги пошто Вулверхемтпон и даље има жељу да игра у Премијер лиги, мада су шансе за то опале поразом од 2:1.

Лидер Борнмут није мрднуо са прве позиције, али 4.000 навијача на стадиону Рединга је морало да стрепи за правом хваљења пошто после гола Калума Вилсона у четвртом минуту фаворит за играње у Премијершипу није успео да осигура предност, али је показао менталитет великих клубова и славио иако није играо на свом нивоу.

Вукови нису могли против амајлије Аитора Каранке Јелеа Восена, пошто је Боро победио у свих пет претходних дуела на којима је Белгијанац тресао мрежу, као и против Вукова у трећем минуту. Ипак победу домаће екипе је обезбедио двојац Челсија на позајмици – Томаш Калас и Патрик Бамфорд. Чех је протутњао по десној страни, упослио Бамфордиња, а млади Енглез је оправдао надимак, подигао лопту и из окрета затресао мрежу. Пети пут заредом на домаћем терену је савладао голмана, а погодак Бакарија Сакоа у другом полувремену је слаба утеха за Вулверхемптон.

Најлакши посао је имао Дерби и Овнови су прегазили фењераша Блекпул са 4:0, Крег Брајсон је у трећем минуту начео противника, а Том Инс и Дарен Бент су брзом комбинацијом за два минута подигли предност на три нула, а Бент је у другом полувремену са беле тачке дошао до другог гола, поред тога што је први пут од 2009. године погађао на четири узастопне лигашке утакмице.

Никоме није лакнуло више после некомплетног 43. кола него Грејаму Дорансу пошто је играч Норич у 31. минуту уздрмао пречку са беле тачке, али га је Џони Ховсон спасао, пре него што је сам постигао гол Лидсу за 2:0, али тек у судијској надокнади.

И Ипсвич је обавио свој посао, довољни су били шести гол Фредија Сирса на домаћем терену на исто толико узастопних утакмица и ракета Кола Скјуза у 29. минуту после изједначења Кардифа, Марфи је у судијској надокнади ставио тачку и уписао своје име у победу од 3:1.

Губитник вечери је Брентфорд, поразом од на средини табеле ушушканог и немотивисаног Шефилд Венздеја екипа је остала на три бода од Ипсвича и шестог места, те толико вредне позиције која може много да донесе.

Живци су пуцали у директној борби за опстанак између Милвола и Вигана, а пресудило је то ко је дуже издржао у игри нерава, то је био Милвол пошто је искористио црвени картон Вогхорна – зарађен после осам минута на терену у 61. минуту – а гол Абдуа је претходио новим искључењима на обе стране. Гаје је повећао наду навијача са Дена да ће клуб успети да изађу из опасне зоне.

Бирмингем и Блекбурн су одиграли меч са доста голова и поделом бодова – 2:2, Брајтон и Хадерсфилд су такође освојили по бод, али нису тресли мреже. И трећи сигурни пар Болтон и Чарлтон су поделили бодове – 1:1.

И даље се не зна ко ће у Премијер лигу, али знамо ко ће имати прилику да се бори за ту част – Бристол Сити је у великом стилу, победом од 6:0 над Бредфордом обезбедио промоцију у другу енглеску лигу. Да ли су у клубу свесни какво их лудило чека?