U Čempionšipu i dalje neviđena frka-trka!

Gužva kao u autobusu: Favoriti slavili u Čempionšipu, samo su Vulvsi i Brentford gubitnici iz top osam, Bamfordinjo opravdao nadimak! Bornmut i dalje lider, silni Derbi izbušio fenjeraša, Dorans mogao da bude Peđa Mijatović Noriča, Milvol slavio u duelu opasne zone.

Fudbal 15.04.2015 | 17:40

„Može još malo napred, ima mesta, kako nema?“ – rečenicom koja se prečesto čuje u gradskom prevozu se možda i najbolje može opisati borba timova iz vrha Čempionšipa u želji da se domognu direktne promocije.

Gledanje vrha table uživo sa promenama rezultata je klubove bacao po pozicijama kao ljude mašine u luna parku

Ekipe iz top šest – izuzimajući Votford koji sutra igra meč protiv Notingema – su ostvarile pobede te je samo Midlzbro napredovao na tabeli na štetu Stršljenova i zauzima treće mesto. Pritom je Boro imao najteži posao u ligi pošto Vulverhemtpon i dalje ima želju da igra u Premijer ligi, mada su šanse za to opale porazom od 2:1.

Lider Bornmut nije mrdnuo sa prve pozicije, ali 4.000 navijača na stadionu Redinga je moralo da strepi za pravom hvaljenja pošto posle gola Kaluma Vilsona u četvrtom minutu favorit za igranje u Premijeršipu nije uspeo da osigura prednost, ali je pokazao mentalitet velikih klubova i slavio iako nije igrao na svom nivou.

Vukovi nisu mogli protiv amajlije Aitora Karanke Jelea Vosena, pošto je Boro pobedio u svih pet prethodnih duela na kojima je Belgijanac tresao mrežu, kao i protiv Vukova u trećem minutu. Ipak pobedu domaće ekipe je obezbedio dvojac Čelsija na pozajmici – Tomaš Kalas i Patrik Bamford. Čeh je protutnjao po desnoj strani, uposlio Bamfordinja, a mladi Englez je opravdao nadimak, podigao loptu i iz okreta zatresao mrežu. Peti put zaredom na domaćem terenu je savladao golmana, a pogodak Bakarija Sakoa u drugom poluvremenu je slaba uteha za Vulverhempton.

Najlakši posao je imao Derbi i Ovnovi su pregazili fenjeraša Blekpul sa 4:0, Kreg Brajson je u trećem minutu načeo protivnika, a Tom Ins i Daren Bent su brzom kombinacijom za dva minuta podigli prednost na tri nula, a Bent je u drugom poluvremenu sa bele tačke došao do drugog gola, pored toga što je prvi put od 2009. godine pogađao na četiri uzastopne ligaške utakmice.

Nikome nije laknulo više posle nekompletnog 43. kola nego Grejamu Doransu pošto je igrač Norič u 31. minutu uzdrmao prečku sa bele tačke, ali ga je Džoni Hovson spasao, pre nego što je sam postigao gol Lidsu za 2:0, ali tek u sudijskoj nadoknadi.

I Ipsvič je obavio svoj posao, dovoljni su bili šesti gol Fredija Sirsa na domaćem terenu na isto toliko uzastopnih utakmica i raketa Kola Skjuza u 29. minutu posle izjednačenja Kardifa, Marfi je u sudijskoj nadoknadi stavio tačku i upisao svoje ime u pobedu od 3:1.

Gubitnik večeri je Brentford, porazom od na sredini tabele ušuškanog i nemotivisanog Šefild Venzdeja ekipa je ostala na tri boda od Ipsviča i šestog mesta, te toliko vredne pozicije koja može mnogo da donese.

Živci su pucali u direktnoj borbi za opstanak između Milvola i Vigana, a presudilo je to ko je duže izdržao u igri nerava, to je bio Milvol pošto je iskoristio crveni karton Voghorna – zarađen posle osam minuta na terenu u 61. minutu – a gol Abdua je prethodio novim isključenjima na obe strane. Gaje je povećao nadu navijača sa Dena da će klub uspeti da izađu iz opasne zone.

Birmingem i Blekburn su odigrali meč sa dosta golova i podelom bodova – 2:2, Brajton i Hadersfild su takođe osvojili po bod, ali nisu tresli mreže. I treći sigurni par Bolton i Čarlton su podelili bodove – 1:1.

I dalje se ne zna ko će u Premijer ligu, ali znamo ko će imati priliku da se bori za tu čast – Bristol Siti je u velikom stilu, pobedom od 6:0 nad Bredfordom obezbedio promociju u drugu englesku ligu. Da li su u klubu svesni kakvo ih ludilo čeka?