ПЛ: Ливерпул, за крај кола, добио Њукасл!

Кутињо плесао по "Енфилду", Ливерпул победио! Навијачи су уживали гледајући Бразилца, иако су голове постигли Стерлинг и Ален. Њукасл је, руку на срце, оштећен.

Фудбал 14.04.2015 | 12:40

Ни после 19 година навијачи Њукасла нису се радовали победи на “Енфилду”.

Овог пута: Ливерпул – Њукасл 2:0 (1:0), головима Рахима Стерлинга у 9. и Џоа Алена у 70. минуту, што је значило:

а) Прекид серије од два пораза тима Брендана Роџерса, надиграног у два велика дербија са Манчестер јунајтедом (1:2) и Арсеналом (4:1);

б) Наставак очајне серије екипе Џона Карвера, која је овог понедељка увече доживела пети узастопни пораз, после оних у мечевима са Манчестер јунајтедом, Евертоном, Арсеналом и Сандерлендом.

Ливерпул се с ова три бода попео на пето место на табели и има један више од Саутемптона, алии даље четири мање од Манчестер ситија, који се тренутно налази на последњој позицији с које се наредне сезоне може у Лигу шампиона.

Навијачи на “Енфилду” уживали су у игри надахнутог Филипа Кутиња, који је пружио симултанку и побрао аплаузе, иако није било његовог статистички видљивог учинка. Бразилац је мамио уздахе дриблинзима и пасовима које нико није очекивао, али су егзекутори били Стерлинг и Ален.

Стерлинг се и прописно обрукао у другом полувремену, када је у тренутку још активног резултата за госте промашио оно што се не промашује!

Казна није уследила делом и због несмотрености (да не употребимо грубљу реч) Мусе Сисока који је непотребно добио други жути картон и умањио ионако мале шансе црно-белих да постигну гол.

А, требало је да га постигну са беле тачке или бар добију шансу за то, када је у првом полувремену Дејан Ловрен направио чист прекршај у свом шеснаестерцу над Ремијем Кабелом, али је на запрепашћење већег дела јавности у Енглеској, осим навијача Ливерпула, судија Мајк Дин одмахнуо руком.

У том тренутку било је 1:0.

Навијачи Ливерпула показали су величину у другом полувремену када су дугим и гласним аплаузом поздравили улазак Јонаса Гутијереза у игру, фудбалера Њукасла, који се дуго борио и изборио са раком и, на велику радост свих љубитеља фудбала, вратио професионалном бављењу игром коју воли.