Серија А: Лацио престигао Рому је утисак кола!

Фудбалери Лација наставили су да газе све пред собом, декласирали су Емполи са 4:0 пред крцатим Олимпиком и пробили се на друго место, пошто је Рома ремизирала на гостовању Торину 1:1 у 30. колу Серије А.

Фудбал 13.04.2015 | 14:40

Рим је ове недеље и дефинитивно обојен у небеско-плаво, док навијачи "вучице" могу да буду само бесни на своје љубимце који ове године не могу да вежу две добре утакмице.

Зато градски ривал меље без милости, Лацио је уписао пету узастопну првенствену победу и шесту у свим такмичењима, а за пораз не зна од 9. фебруара. Емполи је био само неми посматрач нове лекције коју је започео капитен Стефано Маури ударцем главом већ у четвртом минуту на центаршут Каванде.

На истеку пола сата игре готово пресликана акција - асистент је био исти, а егзекутор Мирослав Клосе, да би у финишу првог полувремена Кандрева послао пројектил са око 35 метара за ерупцију одушевљења на трибинама Олимпика и 3:0 на семафору.

Коначан резултат поставио је фантастични Фелипе Андерсон након осам минута игре у наставку, а славље Лација није могло да поквари ни искључење Новаретија, па је домаћин последњих пола сата са десеторицом сачувао убедљиву предност.

Душан Баста није био у победничком тиму због суспензије.

Док Лацио игра са лакоћом, Рома штуца из кола у коло, па се ни из Торина није вратила са целим пленом. Опседали су пулени Рудија Гарсије гол домаћина, али су иницијативу крунисали тек у 58. минуту када је Де Роси изнудио пенал.

Сигуран извођач најстроже казне био је Алесандро Флоренци и радост "вучице" трајала је свега седам минута колико је било потребно Максију Лопезу да изједначи и донесе бод домаћим "биковима".

Никола Максимовић је одиграо цео меч за Торино, док је Адем Љајић на терену био до 75. минута када је место уступио Думбији.

Наполи је коначно успео да побегне из црне серије и славио је први пут у Калчу после пет мечева, а на "Сан Паулу" пала је Фјорентина са 3:0. За вођство се побринуо Дрис Мертенс сјајним ударцем са дистанце у доњи десни угао, предност је удвостручио Хамшик на одличну асистенцију Каљехона који је поставио коначан резултат.

Једини стрелац на утакмици између Ћезене и Кјева био је Серђо Пелисије ударцем главом из петерца на центаршут Фреја са десног крила у 82. минуту, па су сва три бода отишла у Верону.

Цео меч у победничком тиму одиграо је српски везиста Иван Радовановић, а Ћезена је овим поразом знатно смањила шансе да и следеће сезоне игра у Калчу, јер је све ближа селидби у Серију Б.

У последњем мечу 30. кола Серије А, Сампдорија и Милан ремизирали су са 1:1 (0:0).

Милан је наде макар за Лигу Европе вратио победама над Каљаријем и Палермом, а боље рангирана Сампдорија имала је жељу да прескочи Наполи и Фјорентину, како би заузела четврту позицију.

Екипа Филипа Инзагија благу иницијативу у првом полувремену није крунисала поготком, али је зато "хладан туш" уследио у 58. минуту, када је Ето показао зашто је доведен. Одлично је контролисао лопту и послао је кроз ноге Мексесу, сервирајући зицер Соријану за вођство.

Нешто касније, Де Јонг је маказицама атрактивно донео бод Милану, али је имао и доста среће, јер је лопту ка мрежи преусмерио резервиста Данкан, иако је она ишла право у руке голману Вивијану.

Погодак је на крају приписан Де Јонгу, мало је недостајало да дође и до преокрета, али је Сусо погодио стативу у 83. минуту. И Милан је остао без победе, али и Дестра, који се повредио после оштрог дуела, због чега га је заменио Пацини.