Serija A: Lacio prestigao Romu je utisak kola!

Fudbaleri Lacija nastavili su da gaze sve pred sobom, deklasirali su Empoli sa 4:0 pred krcatim Olimpikom i probili se na drugo mesto, pošto je Roma remizirala na gostovanju Torinu 1:1 u 30. kolu Serije A.

Fudbal 13.04.2015 | 14:40

Rim je ove nedelje i definitivno obojen u nebesko-plavo, dok navijači "vučice" mogu da budu samo besni na svoje ljubimce koji ove godine ne mogu da vežu dve dobre utakmice.

Zato gradski rival melje bez milosti, Lacio je upisao petu uzastopnu prvenstvenu pobedu i šestu u svim takmičenjima, a za poraz ne zna od 9. februara. Empoli je bio samo nemi posmatrač nove lekcije koju je započeo kapiten Stefano Mauri udarcem glavom već u četvrtom minutu na centaršut Kavande.

Na isteku pola sata igre gotovo preslikana akcija - asistent je bio isti, a egzekutor Miroslav Klose, da bi u finišu prvog poluvremena Kandreva poslao projektil sa oko 35 metara za erupciju oduševljenja na tribinama Olimpika i 3:0 na semaforu.

Konačan rezultat postavio je fantastični Felipe Anderson nakon osam minuta igre u nastavku, a slavlje Lacija nije moglo da pokvari ni isključenje Novaretija, pa je domaćin poslednjih pola sata sa desetoricom sačuvao ubedljivu prednost.

Dušan Basta nije bio u pobedničkom timu zbog suspenzije.

Dok Lacio igra sa lakoćom, Roma štuca iz kola u kolo, pa se ni iz Torina nije vratila sa celim plenom. Opsedali su puleni Rudija Garsije gol domaćina, ali su inicijativu krunisali tek u 58. minutu kada je De Rosi iznudio penal.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Alesandro Florenci i radost "vučice" trajala je svega sedam minuta koliko je bilo potrebno Maksiju Lopezu da izjednači i donese bod domaćim "bikovima".

Nikola Maksimović je odigrao ceo meč za Torino, dok je Adem Ljajić na terenu bio do 75. minuta kada je mesto ustupio Dumbiji.

Napoli je konačno uspeo da pobegne iz crne serije i slavio je prvi put u Kalču posle pet mečeva, a na "San Paulu" pala je Fjorentina sa 3:0. Za vođstvo se pobrinuo Dris Mertens sjajnim udarcem sa distance u donji desni ugao, prednost je udvostručio Hamšik na odličnu asistenciju Kaljehona koji je postavio konačan rezultat.

Jedini strelac na utakmici između Ćezene i Kjeva bio je Serđo Pelisije udarcem glavom iz peterca na centaršut Freja sa desnog krila u 82. minutu, pa su sva tri boda otišla u Veronu.

Ceo meč u pobedničkom timu odigrao je srpski vezista Ivan Radovanović, a Ćezena je ovim porazom znatno smanjila šanse da i sledeće sezone igra u Kalču, jer je sve bliža selidbi u Seriju B.

U poslednjem meču 30. kola Serije A, Sampdorija i Milan remizirali su sa 1:1 (0:0).

Milan je nade makar za Ligu Evrope vratio pobedama nad Kaljarijem i Palermom, a bolje rangirana Sampdorija imala je želju da preskoči Napoli i Fjorentinu, kako bi zauzela četvrtu poziciju.

Ekipa Filipa Inzagija blagu inicijativu u prvom poluvremenu nije krunisala pogotkom, ali je zato "hladan tuš" usledio u 58. minutu, kada je Eto pokazao zašto je doveden. Odlično je kontrolisao loptu i poslao je kroz noge Meksesu, servirajući zicer Sorijanu za vođstvo.

Nešto kasnije, De Jong je makazicama atraktivno doneo bod Milanu, ali je imao i dosta sreće, jer je loptu ka mreži preusmerio rezervista Dankan, iako je ona išla pravo u ruke golmanu Vivijanu.

Pogodak je na kraju pripisan De Jongu, malo je nedostajalo da dođe i do preokreta, ali je Suso pogodio stativu u 83. minutu. I Milan je ostao bez pobede, ali i Destra, koji se povredio posle oštrog duela, zbog čega ga je zamenio Pacini.