Прва лига РС: Леотар на челу!

Јуче су одиграни сви мечеви 18. кола Прве лиге Републике Српске, након којих је лидерску позицију преузео Леотар, који је славио у Доњем Шепку. Чак четири меча завршена резултатом 1:1!

Фудбал 12.04.2015 | 12:00

Напредак – Леотар 1:2 (0:1) (Балабан 70 – Сушић 24, 80п)
Леотар је стигао до злата вриједних бодова у Доњем Шепку, а домаћина гурнуо ка нижем рангу. У 24. минуту екипа Дамјана Ратковића повела је преко Павла Сушића, који је искористио смушеност домаће одбране и погодио за 0:1. У наставку, Напредак је преко Милана Балабана успио доћи до изједначења, које је трајало само десет минута. Гости су протестовали сматрајући да лопта није прешла гол-линију, али је судија Велимир Дринић из Модриче ипак показао на центар. У 80. минуту Бојан Зорановић је срушен у шеснаестерцу Шепчана, а Сушич са “бијеле тачке” својим другим голом обезбиједио Требињцима побједу и преузимање лидерске позиције..

Власеница – Пролетер 0:2 (0:2) (Марковић 32, Гаврић 36)
Пролетер наставља са сјајним издањима у прољећном дијелу првенства. Иако је Власеница имала теренску иницијативу, средином првог полувремена Теслићани су стигли до два брза гола. Дејан Гаврић у 32. минуту извео је корнер, лопта се одбијала по шеснаестерцу домаћих, стигла до Владимира Марковића који је погодио за 0:1. Само четири касније асистент код првог гола се и сам уписао у листу стријелаца и подуплао вођство Тестлићана. У наставку није било погодака, па су бодови отишли у Теслић.

Дрина ХЕ – Младост 1:1 (Шука 23 – Ћеранић 22п)
Дрина ХЕ и Младост у херцеговачком дербију подијелили су бодове- До вођства су први стигли гости у 22. минуту, када је са “бијеле тачке” прецизан био најбољи стријелац Гачана Рајка Ћеранић. Само минут касније Стефан Пљеваљчић додао је лопту до Неђе Шуке, који је преварио голмана Слободана Гузину и смјестио лопту иза његових леђа за 1:1. Одмах након изједначења гости су остали са играчем мање јер је Драган Горановић зарадио црвени картон. Имао је Шука прилику да донесе потпуни преокрет у 68. минуту, али није успио да искористи једанаестерац. Тачније, његов ударац прочитао је Гузина и спасио своју мрежу. Упркос силним напорима да до краја меча искористе играча више, Вишеграђани нису успјели да постигну још један погодак, па је меч окончан ремијем.

Подриње – Рудар Приједор 1:1 (0:1) (Костић 85 – Радоја 52)
У Јањи, Подриње и Рудар Приједор одиграли су 1:1. “Рудари” у повели након лијепе акције. Ведран Кантар асистирао је Синиши Радоји, који је главом погодио мрежу немоћног Мирослава Орлића за 0:1. У финишу утакмице Филип Костић поставио је коначних 1:1.

Текстилац – Крупа 1:1 (1:0) (Асановић 8 – Јовичић 64)
Први погодак на данашњим утакмицама виђен је у Дервенти. Невен Гојић у 8. минуту био је у продору, срушен је од стране гостујућих фудбалера, а судија Душан Берак из Требиња показао је на једанаестерац. Немања Асановић шутирао је са 11 метара, голман Крупе Ненав Васић успио је да одбрани његов шут, али се лопта поново одбила до црногорског центарфора, који је из другог покушаја савладао чувара мреже Крупе за 1:0. Александар Јовичић у 64. минуту донио је изједначење и бод Крупи.