Prva liga RS: Leotar na čelu!

Juče su odigrani svi mečevi 18. kola Prve lige Republike Srpske, nakon kojih je lidersku poziciju preuzeo Leotar, koji je slavio u Donjem Šepku. Čak četiri meča završena rezultatom 1:1!

Fudbal 12.04.2015 | 12:00

Napredak – Leotar 1:2 (0:1) (Balaban 70 – Sušić 24, 80p)
Leotar je stigao do zlata vrijednih bodova u Donjem Šepku, a domaćina gurnuo ka nižem rangu. U 24. minutu ekipa Damjana Ratkovića povela je preko Pavla Sušića, koji je iskoristio smušenost domaće odbrane i pogodio za 0:1. U nastavku, Napredak je preko Milana Balabana uspio doći do izjednačenja, koje je trajalo samo deset minuta. Gosti su protestovali smatrajući da lopta nije prešla gol-liniju, ali je sudija Velimir Drinić iz Modriče ipak pokazao na centar. U 80. minutu Bojan Zoranović je srušen u šesnaestercu Šepčana, a Sušič sa “bijele tačke” svojim drugim golom obezbijedio Trebinjcima pobjedu i preuzimanje liderske pozicije..

Vlasenica – Proleter 0:2 (0:2) (Marković 32, Gavrić 36)
Proleter nastavlja sa sjajnim izdanjima u proljećnom dijelu prvenstva. Iako je Vlasenica imala terensku inicijativu, sredinom prvog poluvremena Teslićani su stigli do dva brza gola. Dejan Gavrić u 32. minutu izveo je korner, lopta se odbijala po šesnaestercu domaćih, stigla do Vladimira Markovića koji je pogodio za 0:1. Samo četiri kasnije asistent kod prvog gola se i sam upisao u listu strijelaca i poduplao vođstvo Testlićana. U nastavku nije bilo pogodaka, pa su bodovi otišli u Teslić.

Drina HE – Mladost 1:1 (Šuka 23 – Ćeranić 22p)
Drina HE i Mladost u hercegovačkom derbiju podijelili su bodove- Do vođstva su prvi stigli gosti u 22. minutu, kada je sa “bijele tačke” precizan bio najbolji strijelac Gačana Rajka Ćeranić. Samo minut kasnije Stefan Pljevaljčić dodao je loptu do Neđe Šuke, koji je prevario golmana Slobodana Guzinu i smjestio loptu iza njegovih leđa za 1:1. Odmah nakon izjednačenja gosti su ostali sa igračem manje jer je Dragan Goranović zaradio crveni karton. Imao je Šuka priliku da donese potpuni preokret u 68. minutu, ali nije uspio da iskoristi jedanaesterac. Tačnije, njegov udarac pročitao je Guzina i spasio svoju mrežu. Uprkos silnim naporima da do kraja meča iskoriste igrača više, Višegrađani nisu uspjeli da postignu još jedan pogodak, pa je meč okončan remijem.

Podrinje – Rudar Prijedor 1:1 (0:1) (Kostić 85 – Radoja 52)
U Janji, Podrinje i Rudar Prijedor odigrali su 1:1. “Rudari” u poveli nakon lijepe akcije. Vedran Kantar asistirao je Siniši Radoji, koji je glavom pogodio mrežu nemoćnog Miroslava Orlića za 0:1. U finišu utakmice Filip Kostić postavio je konačnih 1:1.

Tekstilac – Krupa 1:1 (1:0) (Asanović 8 – Jovičić 64)
Prvi pogodak na današnjim utakmicama viđen je u Derventi. Neven Gojić u 8. minutu bio je u prodoru, srušen je od strane gostujućih fudbalera, a sudija Dušan Berak iz Trebinja pokazao je na jedanaesterac. Nemanja Asanović šutirao je sa 11 metara, golman Krupe Nenav Vasić uspio je da odbrani njegov šut, ali se lopta ponovo odbila do crnogorskog centarfora, koji je iz drugog pokušaja savladao čuvara mreže Krupe za 1:0. Aleksandar Jovičić u 64. minutu donio je izjednačenje i bod Krupi.