ИТА: Најзад прави Интер - 3:0 у Верони!

Икарди и Паласио асистирали један другом, а сјајни словеначки голман поново одбранио пенал.

Фудбал 12.04.2015 | 11:00

Екипа Интера у фебруару је имала лепу серију, од три победе, а затим из пет кола освојила само три бода, укључујући ремије са "дављеницима" Ћезеном и Пармом на свом стадиону.

Суботњим тријумфом на полупразном Бентегодију - 0:3 (0:1) против Вероне, Интер неће битно поправити своју незавидну позицију на табели Серије А, али ће бар добити на самопоуздању пред узастопне дерби окршаје са Миланом и Ромом.

Ако у та два меча оствари добре резултате, онда можда и неће бити касно да "појури" излазак на европску сцену!

Тим Роберта Манћинија стекао је кључну предност акцијама двојице аргентинских нападача.

У 11. минуту је Родриго Паласио асистирао Мауру Икардију за његов 16. гол сезоне у Серији А (испред је само Карлос Тевез са 17), поред несхватљиво инертне Веронине одбране...

...да би му се земљак реванширао у 48. минуту, када су гости затресли мрежу из далеко лепше акције, контранапада који је ишао по левом боку.

Немања Видић у 76. минуту је скривио пенал, лаганим контактом на који би многе судије одмахнуле руком.

Ветеран Лука Тони имао је идеалну прилику да смањи на 1:2, али на његову жалост, међу стативама Интера стајао је Самир Хандановић. Словеначки репрезентативац рутински је "прочитао" Тонија и одбранио шести од последњих седам удараца са "беле тачке" у мечевима првенства Италије!

Хандановић је са 21 одбрањеним пеналом у Серији А све ближи рекорду Ђанлуке Паљуке (24) и ако су тачне последње информације, да Интер жели да ангажује Петра Чеха из Челсија, онда можемо само да кажемо да су појачања далеко потребнија на неким другим местима у тиму!

Коначних 0:3 поставио је Морас аутоголом у последњим секундама меча...