ITA: Najzad pravi Inter - 3:0 u Veroni!

Ikardi i Palasio asistirali jedan drugom, a sjajni slovenački golman ponovo odbranio penal.

Fudbal 12.04.2015 | 11:00

Ekipa Intera u februaru je imala lepu seriju, od tri pobede, a zatim iz pet kola osvojila samo tri boda, uključujući remije sa "davljenicima" Ćezenom i Parmom na svom stadionu.

Subotnjim trijumfom na polupraznom Bentegodiju - 0:3 (0:1) protiv Verone, Inter neće bitno popraviti svoju nezavidnu poziciju na tabeli Serije A, ali će bar dobiti na samopouzdanju pred uzastopne derbi okršaje sa Milanom i Romom.

Ako u ta dva meča ostvari dobre rezultate, onda možda i neće biti kasno da "pojuri" izlazak na evropsku scenu!

Tim Roberta Manćinija stekao je ključnu prednost akcijama dvojice argentinskih napadača.

U 11. minutu je Rodrigo Palasio asistirao Mauru Ikardiju za njegov 16. gol sezone u Seriji A (ispred je samo Karlos Tevez sa 17), pored neshvatljivo inertne Veronine odbrane...

...da bi mu se zemljak revanširao u 48. minutu, kada su gosti zatresli mrežu iz daleko lepše akcije, kontranapada koji je išao po levom boku.

Nemanja Vidić u 76. minutu je skrivio penal, laganim kontaktom na koji bi mnoge sudije odmahnule rukom.

Veteran Luka Toni imao je idealnu priliku da smanji na 1:2, ali na njegovu žalost, među stativama Intera stajao je Samir Handanović. Slovenački reprezentativac rutinski je "pročitao" Tonija i odbranio šesti od poslednjih sedam udaraca sa "bele tačke" u mečevima prvenstva Italije!

Handanović je sa 21 odbranjenim penalom u Seriji A sve bliži rekordu Đanluke Paljuke (24) i ako su tačne poslednje informacije, da Inter želi da angažuje Petra Čeha iz Čelsija, onda možemo samo da kažemo da su pojačanja daleko potrebnija na nekim drugim mestima u timu!

Konačnih 0:3 postavio je Moras autogolom u poslednjim sekundama meča...