ПЛ: Тобџије још увијек сањају титулу!!!

Саутемптон је на свом стадиону савладао Хал са 2:0 и тако претекао Тотенхем који је поражен у Лондону од Астон Виле 1:0. Кристал Палас је тотално надиграо Сандерленд 4:1, Вест Хем је уписао бод против Стоука 1:1, док су Лестер у надокнади био јачи од ВБА са 3:2. Фудбалери Евертона имали су све у својим рукама у 32. колу Премијер лиге, али су на крају ремизирали са Свонсијем 1:1. Арсенала је извојевао победу против Барнлија, иако је био у подређеном положају током другог дела игре (1:0).

Фудбал 11.04.2015 | 22:20

Арсенал је сада само на четири бода од Челсија који је на врху, али има и две утакмице више, тако да је победа над Барнлијем била само веза до евентуалних киксева "плаваца".

Ипак, "тобџије" нису имале лак пут до три бода против гостујуће екипе, иако су већ у 12. минуту постигле победоносни погодак. Акција домаћина текла је са леве стране, а онда је голман Хитон у два наврата одлично бранио шутеве противника све док се лопта није после "флипера" одбила до Арона Рамзија који је избегао блок од три играча Барнлија и затресао мрежу у горњим десном углу.

Гост је у другом полувремену направио велики притисак, четири пута запретио Оспини, али је Арсенал преживео офанзиву Барнлија, а на крају држао лопту чак 69 одсто у својим ногама, тако да нада у титулу још увек постоји код тима из Лондона.

Саутемптон је против Хала ушао у препознатљиву летаргију, па није успевао да пробије дефанзивни зид гостујуће екипа, али су се "тигрови" потрудили да помогну противнику да поведе.
Брус је у 56. минуту срушио у казненом простору срушио Лонга, па је Саутемтпон имао прилику да са беле тачке дође до вођства, што је и учинио преко Ворд-Прауса који је био прецизан.

У 61. минуту у игру је ушао српски репрезентативац Душан Тадић уместо Манеа, док Филип Ђуричића није било на клупи. Нападач домаћег тима Грацијано Пеле доказао је да се враћа у форму, али је гол наместио Снајдерлин који је ушао у 16 метара и само додао Италијану који није могао да погреши и први пут погоди у 2015. години, па ће Саутемптон после овога кола остати у зони која води у квалификације за Лигу Европе.

Зато је Тотенхем изашао тужан са терена после 90 минута пошто је у 35. минуту, у Лондону, Кристијан Бентеке савладао Љориса и донео сва три бода Астон Вили. Санчез је у четвртом минуту надокнаде зарадио други жути картон, али није било довољно времена да "певци" искористе играча више.

Кристал Палас је одиграо невероватну утакмицу у Сандерленду, тачнијем, Јаник Боласи који је, после поготка Мареја у 48. минуту, постигао хет-трик и тако закуцао домаћи колектив који је успео само преко Викама у последњем минуту да ублажи пораз.

Лестеру се није добро писало, а ВБА им је претио да ће и даље остати закуцани за дно после поготка Флечера у осмом минуту, а онда је Нуџент поравнао 12 минута касније. Гарднер поново доводи у вођство Вест Бромвич Албион, па су сви већ помислили да "лисице" немају шта да траже на овом гостовању.

Ипак, искусни штопер Роберт Хут, десет минута пре краја сусрета, поравнава резултат, док је Варди у првом минуту надокнаде, на асистенцију Естебана Камбијаса, донео три бода која служе као нада да ће Лестер остати у Премијер лиги и наредне сезоне.

Евертон је на гостовању против Свонсија повео у 41. минуту након центаршута Мекартија који је прошао по левој страни и пронашао Арона Ленона на другој стативи, а бивши играч Тотенхема се лепо наместио и погодио супротни угао.

Ипак, та акција није била довољна за три бода, јер је Шејмус Колман, у намери да загради Гомиса, пао у шеснаестерцу, а онда покушао лопту руком да склони од офанзивца домаће екипе, док је све то добро испратио арбитар који је показао на белу тачку.

Егзекуцију је преузео Џонџо Шелви који је послао лопту у доњи десни, а голмана Хауарда у леви угао, тако да су "лабудови" и "карамеле" поделили бодове у Свонсију.