PL: Tobdžije još uvijek sanjaju titulu!!!

Sautempton je na svom stadionu savladao Hal sa 2:0 i tako pretekao Totenhem koji je poražen u Londonu od Aston Vile 1:0. Kristal Palas je totalno nadigrao Sanderlend 4:1, Vest Hem je upisao bod protiv Stouka 1:1, dok su Lester u nadoknadi bio jači od VBA sa 3:2. Fudbaleri Evertona imali su sve u svojim rukama u 32. kolu Premijer lige, ali su na kraju remizirali sa Svonsijem 1:1. Arsenala je izvojevao pobedu protiv Barnlija, iako je bio u podređenom položaju tokom drugog dela igre (1:0).

Fudbal 11.04.2015 | 22:20

Arsenal je sada samo na četiri boda od Čelsija koji je na vrhu, ali ima i dve utakmice više, tako da je pobeda nad Barnlijem bila samo veza do eventualnih kikseva "plavaca".

Ipak, "tobdžije" nisu imale lak put do tri boda protiv gostujuće ekipe, iako su već u 12. minutu postigle pobedonosni pogodak. Akcija domaćina tekla je sa leve strane, a onda je golman Hiton u dva navrata odlično branio šuteve protivnika sve dok se lopta nije posle "flipera" odbila do Arona Ramzija koji je izbegao blok od tri igrača Barnlija i zatresao mrežu u gornjim desnom uglu.

Gost je u drugom poluvremenu napravio veliki pritisak, četiri puta zapretio Ospini, ali je Arsenal preživeo ofanzivu Barnlija, a na kraju držao loptu čak 69 odsto u svojim nogama, tako da nada u titulu još uvek postoji kod tima iz Londona.

Sautempton je protiv Hala ušao u prepoznatljivu letargiju, pa nije uspevao da probije defanzivni zid gostujuće ekipa, ali su se "tigrovi" potrudili da pomognu protivniku da povede.
Brus je u 56. minutu srušio u kaznenom prostoru srušio Longa, pa je Sautemtpon imao priliku da sa bele tačke dođe do vođstva, što je i učinio preko Vord-Prausa koji je bio precizan.

U 61. minutu u igru je ušao srpski reprezentativac Dušan Tadić umesto Manea, dok Filip Đuričića nije bilo na klupi. Napadač domaćeg tima Gracijano Pele dokazao je da se vraća u formu, ali je gol namestio Snajderlin koji je ušao u 16 metara i samo dodao Italijanu koji nije mogao da pogreši i prvi put pogodi u 2015. godini, pa će Sautempton posle ovoga kola ostati u zoni koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Zato je Totenhem izašao tužan sa terena posle 90 minuta pošto je u 35. minutu, u Londonu, Kristijan Benteke savladao Ljorisa i doneo sva tri boda Aston Vili. Sančez je u četvrtom minutu nadoknade zaradio drugi žuti karton, ali nije bilo dovoljno vremena da "pevci" iskoriste igrača više.

Kristal Palas je odigrao neverovatnu utakmicu u Sanderlendu, tačnijem, Janik Bolasi koji je, posle pogotka Mareja u 48. minutu, postigao het-trik i tako zakucao domaći kolektiv koji je uspeo samo preko Vikama u poslednjem minutu da ublaži poraz.

Lesteru se nije dobro pisalo, a VBA im je pretio da će i dalje ostati zakucani za dno posle pogotka Flečera u osmom minutu, a onda je Nudžent poravnao 12 minuta kasnije. Gardner ponovo dovodi u vođstvo Vest Bromvič Albion, pa su svi već pomislili da "lisice" nemaju šta da traže na ovom gostovanju.

Ipak, iskusni štoper Robert Hut, deset minuta pre kraja susreta, poravnava rezultat, dok je Vardi u prvom minutu nadoknade, na asistenciju Estebana Kambijasa, doneo tri boda koja služe kao nada da će Lester ostati u Premijer ligi i naredne sezone.

Everton je na gostovanju protiv Svonsija poveo u 41. minutu nakon centaršuta Mekartija koji je prošao po levoj strani i pronašao Arona Lenona na drugoj stativi, a bivši igrač Totenhema se lepo namestio i pogodio suprotni ugao.

Ipak, ta akcija nije bila dovoljna za tri boda, jer je Šejmus Kolman, u nameri da zagradi Gomisa, pao u šesnaestercu, a onda pokušao loptu rukom da skloni od ofanzivca domaće ekipe, dok je sve to dobro ispratio arbitar koji je pokazao na belu tačku.

Egzekuciju je preuzeo Džondžo Šelvi koji je poslao loptu u donji desni, a golmana Hauarda u levi ugao, tako da su "labudovi" i "karamele" podelili bodove u Svonsiju.