БЛ: Бајерн за историју, Борусија опет пала од имењака!

Фудбалери Бајерна наставили су да грабе ка одбрани титуле и у 28. колу лако су изашли на крај са Ајнтрахтом из Франкфурта (3:0), док је у дуелу две Борусије она из Дортмунда поражена у Менхенгладбаху са 3:1, а у окршају Шалкеа и Фрајбурга није било голова.

Фудбал 11.04.2015 | 22:00

Пеп Гвардиола муку мучи да састави тим због бројних повреда, не може да рачуна на Риберија, Робена, Швајнштајгера, Алабу и друге, па је извео поставу за историју.

Први пут су на једном бундеслигашком мечу у истој екипи заиграла четири Шпанца од почетка - Пепе Реина, Ћаби Алонсо, Хуан Бернат и Тијаго Алкантара. Реина је достојно заменио Нојера и остао несавладан, док су нападачи били задужени за поготке.

Баварци су повели у 15. минуту када је Левандовски мајсторски из окрета сам себи подигао лопту на волеј и закуцао је у горњи леви угао. Пољски нападач је и удвостручио предност иако је Хасебе изблокирао шут Гецеа, јер је био на правом месту да скочи преко играча Ајнтрахта и погоди небрањену мрежу.

Акцију за коначних 3:0 покренуо је Геце пошто је Вајзера који је пребацио голмана Трапа, лопта је ишла ван гола, али ју је стигао Томас Милер и из мртвог угла послао у мету и измамио аплаузе Пепа Гвардиоле.

За госте из Франкфурта наш везиста Александар Игњовски је играо од 73. минута, а Слободан Медојевић није улазио са клупе.

Упорни Волфзбург је наставио потеру за водећим Бајерном, иако је убојити Бас Дост постио, али је зато био асистент код оба гола за тријумф на гостовању Хамбургу са 2:0.

Сјајни холандски нападач је најпре у 10. минуту на пас Де Брујнеа, који је украо лопту Клеберу, пронашао Гулавогија који је погодио доњи леви угао, да би у 73. био учесник фантастичне акције, као из видео игрице коју је крунисао Калиђури.

Поражени тим је сусрет завршио са десеторицом услед искључења Ђуруа у самом финишу због другог жутог картона. Српски дефанзивац Слободан Рајковић остао је на клупи, док Гојко Качар није био у протоколу ХСВ-а.

Дуел две Борусије тек што је почео отишао је у погрешном смеру за госте из Дортмунда, јер је Менхенгладбах повео у 27. секунди преко Вендта после одбитка и сјајне акције по десном крилу.

По истеку пола сата игре на 2:0 повисио је Рафаел, али је цео посао одрадио Херман који је узео лопту на 30 метара од свог гола и упутио се у незадржив соло продор који је несебично крунисао асистенцијом.

Све дилеме око победника отклонио је Нордтвајт, да би Гундоган само ублажио пораз "милионера" одличним удрацем из прве на додавање са леве стране. Цео меч за Дортмунд одиграо је Невен Суботић, док је Милош Јојић после дужег времена седео на клупи.

Шалке (Матија Настасић стандардно одиграо свих 90 минута) је одиграо само 0:0 на свом терену са Фрајбургом и све је даље од Лиге шампиона.

Остао је пети на табели са 41 бодом, чак 10 мање од четвртопласираног Бајера који је као гост био бољи од Мајнца са 3:2 головима Сона, Кислинга и Чалханоглуа, који је још једном доказао да је мајстор за извођење слободњака.