BL: Bajern za istoriju, Borusija opet pala od imenjaka!

Fudbaleri Bajerna nastavili su da grabe ka odbrani titule i u 28. kolu lako su izašli na kraj sa Ajntrahtom iz Frankfurta (3:0), dok je u duelu dve Borusije ona iz Dortmunda poražena u Menhengladbahu sa 3:1, a u okršaju Šalkea i Frajburga nije bilo golova.

Fudbal 11.04.2015 | 22:00

Pep Gvardiola muku muči da sastavi tim zbog brojnih povreda, ne može da računa na Riberija, Robena, Švajnštajgera, Alabu i druge, pa je izveo postavu za istoriju.

Prvi put su na jednom bundesligaškom meču u istoj ekipi zaigrala četiri Španca od početka - Pepe Reina, Ćabi Alonso, Huan Bernat i Tijago Alkantara. Reina je dostojno zamenio Nojera i ostao nesavladan, dok su napadači bili zaduženi za pogotke.

Bavarci su poveli u 15. minutu kada je Levandovski majstorski iz okreta sam sebi podigao loptu na volej i zakucao je u gornji levi ugao. Poljski napadač je i udvostručio prednost iako je Hasebe izblokirao šut Gecea, jer je bio na pravom mestu da skoči preko igrača Ajntrahta i pogodi nebranjenu mrežu.

Akciju za konačnih 3:0 pokrenuo je Gece pošto je Vajzera koji je prebacio golmana Trapa, lopta je išla van gola, ali ju je stigao Tomas Miler i iz mrtvog ugla poslao u metu i izmamio aplauze Pepa Gvardiole.

Za goste iz Frankfurta naš vezista Aleksandar Ignjovski je igrao od 73. minuta, a Slobodan Medojević nije ulazio sa klupe.

Uporni Volfzburg je nastavio poteru za vodećim Bajernom, iako je ubojiti Bas Dost postio, ali je zato bio asistent kod oba gola za trijumf na gostovanju Hamburgu sa 2:0.

Sjajni holandski napadač je najpre u 10. minutu na pas De Brujnea, koji je ukrao loptu Kleberu, pronašao Gulavogija koji je pogodio donji levi ugao, da bi u 73. bio učesnik fantastične akcije, kao iz video igrice koju je krunisao Kaliđuri.

Poraženi tim je susret završio sa desetoricom usled isključenja Đurua u samom finišu zbog drugog žutog kartona. Srpski defanzivac Slobodan Rajković ostao je na klupi, dok Gojko Kačar nije bio u protokolu HSV-a.

Duel dve Borusije tek što je počeo otišao je u pogrešnom smeru za goste iz Dortmunda, jer je Menhengladbah poveo u 27. sekundi preko Vendta posle odbitka i sjajne akcije po desnom krilu.

Po isteku pola sata igre na 2:0 povisio je Rafael, ali je ceo posao odradio Herman koji je uzeo loptu na 30 metara od svog gola i uputio se u nezadrživ solo prodor koji je nesebično krunisao asistencijom.

Sve dileme oko pobednika otklonio je Nordtvajt, da bi Gundogan samo ublažio poraz "milionera" odličnim udracem iz prve na dodavanje sa leve strane. Ceo meč za Dortmund odigrao je Neven Subotić, dok je Miloš Jojić posle dužeg vremena sedeo na klupi.

Šalke (Matija Nastasić standardno odigrao svih 90 minuta) je odigrao samo 0:0 na svom terenu sa Frajburgom i sve je dalje od Lige šampiona.

Ostao je peti na tabeli sa 41 bodom, čak 10 manje od četvrtoplasiranog Bajera koji je kao gost bio bolji od Majnca sa 3:2 golovima Sona, Kislinga i Čalhanoglua, koji je još jednom dokazao da je majstor za izvođenje slobodnjaka.