Примера: Реал лагано, нови кикс Атлетика!

Фудбалери Реала без проблема су савладали Еибар са 3:0 у 31. колу Примере и наставили потеру за водећом Барселоном, а из дуела у Мадриду памтиће се гол Кристијана Роналда. Фудбалери Атлетика полако могу да се опраштају од одбране титуле, пошто су у 31. колу Примере одиграли 2:2 са Малагом.

Фудбал 11.04.2015 | 21:20

Није то био обичан погодак аса краљевског клуба, већ први из слободног ударца после скоро годину дана, јер је последњи постигао 29. априла 2014. У свом стилу је у 21. минуту са готово 30 метара распалио по лопти и она је невероватном путањом завршила иза леђа голмана Еибара Ирурете.

Њему је то био 43. гол из слободњака у каријери и уједно је узео учешће у 50. поготку свог тима у Примери, јер се 38 пута уписао у стрелце и уз то додао 12 асистенција.

Реал је играо колико му је било потребно, Карло Анћелоти је одлучио да одмори Карима Бензему и да у нападу буду Ћићарито и млади Хесе, који су на прави начин узвратили на поверењу.

На истеку пола сата игре Мадриђани су повели са 2:0 пошто је Арбелоа са десног бока пронашао Ћићарита Ернандеза, а он је главом само закачио лопту, довољно да одседне у доњем левом углу. За коначан резултат побринуо се Хесе Родригез седам минута пре краја после соло продора и дијагонале такође у доњи леви угао.

Краљевићи су тако наставили низ од 44 утакмице без пораза у дуелу са екипама које те сезоне уђу у Примеру из Сегунде, а везали су 11 тријумфа против тих ривала.

Услед овог кикса чете Дијега Симеонеа после три узастопне победе, другопласирани Реал им сада бежи осам бодова, док је водећа Барселона девет корака испред уз утакмицу мање.

Један од трагичара је љубимац навијача Атлетика Фернандо Торес који је у 37. минуту затресао сопствену мрежу и поништио водећи погодак Антоана Гризмана, што му уједно први првенствени аутогол, а играо је у Серији А и Премијер лиги поред шпанског шампионата.

Малага је чак била ближа тријумфу, јер је дошла до преокрета преко Самјуела, али се Гризман другим голом побринуо да бар бод оде у Мадрид.